Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відбулося перше засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності

0 83

29 травня 2023 року у клубі Кабінету Міністрів України відбулося перше засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Зі вступним словом відкрив засідання Міністр Кабінету Міністрів України, а також голова Координаційної ради Олег Немчінов.

Участь у засіданні взяли Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, заступник Міністра освіти і науки України Андрій Сташків, представники Міноборони, Мінветеранів, інститутів громадянського суспільства, члени Координаційної ради.

Метою Координаційної ради є налагодження чіткої співпраці з центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадянської спільноти, інтеграція ресурсів та цілей в напрямку реалізації Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності», спільна розробка нормативно-правових актів.

Під час засідання Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт зазначив, що в Україні вперше з часів її незалежності прийнято закон, який регулює питання формування української ідентичності.

За його словами, закон має на меті зміцнити громадянське суспільство, укріпити національну безпеку та оборону держави, реалізувати захист прав та свобод людини і громадянина, сприяти відповідальному ставленню громадян до своїх громадянських обов’язків, їх активній участі у суспільному житті, а також усвідомленню того, що носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є український народ, який разом та в особі кожного громадянина відповідальний за майбутнє України.

Водночас Міністр наголосив, що окупанти ведуть активну пропаганду на території України, реалізовуючи ряд масштабних заходів у напрямі національно-патріотичного виховання молоді на сотні тисяч доларів.

«Закликаю всіх активно доєднатись до процесу формування та реалізації політики у сфері формування української національної та громадянської ідентичності на всіх рівнях. Ми маємо перемогти на цьому інформаційному, просвітницькому фронті. Разом ми зможемо протистояти ворогу», — підкреслив Вадим Гутцайт.

Під час координаційної ради були підняті та обговорені наступні питання:

  • основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності;
  • громадянська освіта як складова державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.
  • імплементація в системі Міністерства оборони України Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності»;
  • формування та реалізація єдиної державної інформаційно-просвітницької політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності;
  • формування та реалізація державної політики у сфері залучення ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників Революції Гідності до утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Результатом засідання Координаційної ради стануть рішення та рекомендації щодо подальших кроків та завдань у напрямку реалізації закону та розвитку сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності.

 

 

 

 

Міністерство молоді та спорту України

Залиште коментар