Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Ужгороді провели круглий стіл, присвячений освітнім правам національних меншин

0 81

У межах робочої поїздки заступника Міністра освіти і науки України Віри Рогової до Закарпатської області в Ужгороді 31 січня відбувся черговий круглий стіл «Освітні права здобувачів освіти національних меншин». Такі заходи присвячено проблематиці задоволення освітніх потреб представників національних меншин, які проживають в Україні, зокрема угорської, румунської, польської, молдовської, і проводяться щорічно.

Під час виступу Віра Рогова зауважила, що Україна повною мірою виконує положення Конституції із забезпечення можливостей представникам національних меншин вчитися у системі загальної середньої освіти рідною мовою, вивчати її, відповідні міжнародні зобов’язання. Це питання досі актуальне і зараз, незважаючи на повномасштабну агресію російської федерації.

Держава, Міністерство освіти і науки, органи управління освітою за сприяння військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування дбають про необхідне кадрове, науково-методичне забезпечення вивчення мов національних меншин, готують педагогічних працівників та створюють умови для підвищення їхньої кваліфікації, друкують підручники для учнів. Особливу увагу надають оволодінню державною мовою як учнів, так і вчителів, які працюють у закладах із класами з навчанням мовами національних меншин.

За останні 2 роки затверджено низку нових модельних програм з української мови та мов національних меншин для 5-9 класів шкіл. У межах підтримуваного Європейським Союзом та Урядом Фінляндії проекту «Навчаємось разом» розроблено мобільний додаток для вивчення державної мови, онлайн-курси з української мови для вчителів-предметників.

Під час дискусії круглого столу виступили директори департаментів освіти і науки Закарпатської, Львівської та Чернівецької обласних військових адміністрацій Мар’яна Марусинець, Олег Паска, Оксана Сакрієр, віце-президент Національної академії педагогічних наук України Олег Топузов, президент Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ Ільдіко Орос, директор Ужгородської загальноосвітньої школи № 10 імені Дойко Габора Юдіт Кулін, доктор педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України Тамара Пушкарьова, науковий керівник експерименту «Європейська інтегрована модель школи з угорською мовою навчання» (Інститут модернізації змісту освіти), директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Ярослав Сивохоп.

У круглому столі також узяли участь голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, заступник голови Закарпатської обласної військової адміністрації Ігор Шинкарюк, перший проректор Ужгородського національного університету Олександр Сливка, генеральний консул Словаччини в Ужгороді Павол Паніс, консул Генерального консульства Угорщини Ласло Куті.

Учасники заходів відвідали Ужгородську загальноосвітню школу № 10 імені Дойко Габора із класами з навчанням угорською мовою, спеціалізовану загальноосвітню школу № 4 з поглибленим вивченням словацької мови. 1 та 2 лютого програма заходів передбачає зустрічі з освітянами та керівниками органів місцевого самоврядування Солотвинської селищної та Берегівської міської територіальних громад.

 

 

Міністерство освіти і науки України

Автор

Залиште коментар