Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Захоплення влади в Києві – правоохоронці викрили групу осіб

0 31

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора, правоохоронці викрили групу псевдоактивістів, які готували провокації у Києві 30 червня зі спробою захоплення влади.

Слідством встановлено, що впродовж травня-червня 2024 року група осіб займалась розповсюдженням у соцмережах дописів із закликами зміни конституційного ладу, захоплення державної влади в Україні та дискредитація діючого керівництва держави.

Після цього змовники планували і готувались провести 30 червня так зване віче у Києві, залучивши до нього громадські організації та громадськість. При цьому, людей заманювали до участі під приводом нібито громадського заходу, не повідомляючи про «силовий» сценарій.

А саме під час цього заходу учасники мали «вибрати тимчасовий уряд», «зайти у Верховну Раду» і «усунути від виконання обов’язків» керівництво держави.

Осіб, які причетні встановлено. Організатором заходу виявився керівник громадської спілки, який вже виявляється мав досвід участі у безрезультатних провокаційних заходах. Саме він винайняв у Києві зал, який вміщує дві тисячі осіб, підшукував військових та озброєних охоронців приватних структур для реалізації силового захоплення.

Його спільники – чоловіки з Дніпропетровщини та Київщини. Вони займались вербуванням людей до своїх лав.

На сьогодні, за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури повідомлено про підозру чотирьом громадянам за фактом розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу України (ч. 1, 2, 3 ст. 109 КК України). Двом із них обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Досудове розслідування здійснює Управління СБУ у Івано-Франківській області.

Джерело: https://gp.gov.ua/ua/posts/gotuvali

Залиште коментар