Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні створюється Національний корпус кримськотатарської мови

0 105

Мінреінтеграції ініціювало створення Національного корпусу кримськотатарської мови (НККМ) у межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. Це онлайн-платформа, яка виконуватиме функцію відкритої бази даних навчально-освітніх, наукових та інших матеріалів кримськотатарською мовою.

Мета проекту — зробити кримськотатарську мову широковживаною і забезпечити її дослідження та сталий розвиток. Зазначимо, що ЮНЕСКО внесло кримськотатарську до списку мов, які перебувають під серйозною загрозою. Також проект дасть поштовх для впровадження кримськотатарської мови в операційних системах та онлайн перекладачах. Тобто в мові інтерфейсу вашого комп’ютера має з’явитися «Qırımtatar tili».

Проект реалізується за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом «Східна Європа», та Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

 

 

 

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Залиште коментар