Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна і Польща розвиватимуть транскордонні проекти енергетичної інфраструктури

0 87

Відбулося чергове засідання українсько-польської робочої групи з енергетики. У засіданні взяли участь голова української частини групи, заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, голова польської частини групи, заступник Міністра клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Лукашевська-Тшецяковська, уповноважений Уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Матеуш Бергер, заступник Міністра енергетики України Микола Колісник, керівники профільних департаментів польського та українського міністерств, керівництво провідних енергетичних компаній України та Польщі.

Ярослав Демченков наголосив, що росія продовжує цілеспрямовано руйнувати українську цивільну енергетичну інфраструктуру. «Масові удари минулого тижня мали найсерйозніші наслідки з початку війни. З цинічним розрахунком росія напередодні зими знищує критичну інфраструктуру України. російські обстріли в жовтні та листопаді пошкодили до 50 % енергетичної інфраструктури України. Жодна енергетична система у світі не витримала б таких атак. Наші енергетики працюють 24/7 над відновленням та стабілізацією роботи системи, але це значної кількості обладнання та матеріалів», – зазначив заступник Міністра.

Він подякував польським колегам за допомогу Україні у відновленні енергоінфраструктури. Так, за матеріально-технічної підтримки Урядового агентства стратегічних резервів Польщі (RARS) та сприяння Польської асоціації передачі та розподілу електроенергії польські компанії доставили в Україну понад 700 тонн електрообладнання та матеріалів, зокрема трансформатори, генератори, силові кабелі тощо.

«Ми також вдячні за сприяння Польщі в отриманні Україною статусу асоційованого члена Міжнародного енергетичного агентства та активну участь у роботі Міжнародної енергетичної консультативної ради при Міненерго України», – заявив Ярослав Демченков.

У ході засідання учасники обговорили питання співпраці у сфері електроенергетики, нафтогазовій галузі, атомній енергетиці, зеленій енергетиці та енергоефективності. Зокрема, приділили увагу виконанню Меморандуму про наміри співпраці в сфері енергетики з метою підвищення енергетичної безпеки в Центральній і Східній Європі та відмови від поставок російських енергоресурсів, що був підписаний влітку профільними міністрами Польщі та України.

«Ми дуже зацікавлені в розвитку подальшої співпраці з нашими польськими партнерами та друзями. Серед наших пріоритетних інтересів – розвиток торгівлі електроенергією та відновлення інфраструктури для її передачі. Це допоможе забезпечити енергетичну незалежність і більшу стійкість енергосистеми для всієї Європи. У цьому контексті важливо докласти максимум зусиль для відновлення транскордонної лінії електропередачі Хмельницький – Жешув. Цей проект відіграє значну роль для розширення комерційного обміну електроенергією», – наголосив Ярослав Демченков.

Під час обговорення інших напрямків співпраці заступник Міністра енергетики Микола Колісник особливо відзначив необхідність протистояння енергетичному шантажу російської федерації та подальше зниження залежності від російського викопного палива.

«Нам важливо розвивати транскордонне співробітництво в нафтогазовому секторі – зокрема, щодо проекту будівництва нафтопроводу Броди-Адамово, а також налагодження співпраці з нафтопереробки. Крім того, ми готові надавати наші потужності для зберігання газу як на рівні двостороннього партнерства з Польщею, так і на рівні всієї Європи», – зазначив Микола Колісник.

Також сторони обговорили потребу координувати та посилювати зусилля у протистоянні росії в сфері ядерних технологій.

«Ядерна безпека – це головний пріоритет сьогодні для всіх нас, і ми маємо посилювати стратегічне партнерство між нашими країнами в сфері ядерних технологій. Впровадження санкцій проти російської ядерної промисловості та мінімізація залежності Європи від російських ядерних технологій має стати черговим кроком боротьби проти країни-агресора», – наголосив Ярослав Демченков.

Водночас співпраця України і Польщі має значний потенціал для реалізації проектів повоєнного відновлення.

«У нашій енергетичній стратегії ми робимо акцент на стійкій відновлюваній енергії, на розвитку ядерних технологій. Післявоєнне відновлення наших електромереж має ґрунтуватися, в першу чергу, на принципах стабільності та децентралізації. Вже зараз ми маємо планувати, як використати український потенціал для зміцнення енергосектору всієї Європи, заміщення росії як постачальника енергії. Для нас дуже важливо розвивати співпрацю у сфері відновлюваної енергетики, зокрема, біоенергетики та водневої енергетики. Крім того, для нас є дуже цінним досвід Польщі у впровадженні енергоефективних технологій», – зазначив заступник Міністра.

«Впевнений, що наше двостороннє партнерство в майбутньому буде лише зміцнюватися»,- підсумував Ярослав Демченков.

 

 

Міністерство енергетики України

Залиште коментар