Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Триває створення Національного корпусу кримськотатарської мови

0 71

Мінреінтеграції ініціювало створення Національного корпусу кримськотатарської мови у межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. Це онлайн-платформа для дослідження мови, що працюватиме на даних із текстових матеріалів кримськотатарською.

Збір друкованих та онлайн-джерел кримськотатарською мовою для створення Нацкорпусу триває вже 4 місяці.

За цей час опрацьовані та внесені до каталогу 675 матеріалів понад 180 авторів. Це більш ніж 50 тисяч друкованих сторінок (40 мільйонів символів). Серед них – твори відомих авторів, газети, журнали, підручники, наукові статті, міжнародно-правові документи тощо.

Наразі найстаріший твір датований 13 століттям, найсучасніший – 21 століттям (2023 рік).

У каталозі вже представлені матеріали 4 графічними системами, що використовувалися у кримськотатарській мові. А саме арабською графікою, довоєнною латиницею, кирилицею, сучасною латиницею.

Долучитися до створення онлайн-бази текстів можуть всі охочі за посиланням.

Проект реалізується за підтримки Мінреінтеграції, швейцарсько-української Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

 

 

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Залиште коментар