Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Підписано договори щодо отримання Україною від ЄС 5 мільярдів євро

0 79

Сьогодні, 3 жовтня, завершено підписання Сторонами Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної Угоди між Україною та Європейським Союзом щодо отримання нашою державою виняткової макрофінансової (кредитної) допомоги ЄС на суму 5 мільярдів євро.

Від Української Сторони зазначені договори було підписано Міністром фінансів України Сергієм Марченком та Головою Національного банку України Кирилом Шевченком, а від ЄС – сьогодні, 3 жовтня, Виконавчим Віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом.

Передбачається, що, на основі підписаних договорів, першу частину позики Україна зможе отримати вже у середині жовтня, а наступні дві частини – згодом, до кінця 2022 року.

Отримані  у вигляді пільгового довгострокового кредиту ЄС кошти будуть спрямовані на фінансування пріоритетних потреб державного бюджету.

“Ми високо цінуємо співпрацю з Європейським Союзом та безумовну і щиру підтримку українського народу в цей важкий період. 5 млрд євро макрофінансової допомоги ЄС допоможуть підтримати економічну стабільність в державі та значною мірою забезпечити фінансування першочергових бюджетних видатків”, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Нагадаємо, що 7 вересня 2022 року, Європейська Комісія оголосила рішення про виділення Україні додаткових ресурсів фінансової підтримки шляхом запровадження нової (восьмої за ліком) програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 5 млрд євро. Згодом Європейський парламент та Рада Європейського Союзу підтримали зазначене рішення.

Міністерство фінансів України

Залиште коментар