Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

На фінансування науки у 2023 році спрямовано майже 12 млрд грн

0 61

У Державному бюджеті України на 2023 рік видатки на наукову і науково-технічну діяльність передбачено в обсязі 11,9 млрд грн, із яких за загальним фондом державного бюджету – 8,2 млрд гривень.

Кошти передбачено:

– 8,5 млрд грн – на «академічну науку» (близько 72% загального обсягу видатків спрямовано Національній академії наук України та п’яти національним галузевим академіям наук);

– 1,1 млрд грн – на «університетську науку» (близько 10% обсягу видатків на заклади вищої освіти та наукові установи сфери управління Міністерства освіти і науки України);

– 0,6 млрд грн – на «галузеву науку» (близько 5% загального обсягу видатків на наукові установи сфери управління інших органів виконавчої влади).

Серед основних пріоритетів підтримки у 2023 році реалізації наукової та науково-технічної діяльності, зокрема, є:

– підтримка проведення Національною академією наук України пріоритетних для держави наукових досліджень;

– грантова підтримка Національним фондом досліджень України реалізації наукових досліджень і науково-технічних розробок;

– підтримка наукових досліджень на антарктичній станції «Академік Вернадський».

Так, у 2023 році для підтримки проведення наукових досліджень установами Національної академії наук України передбачено 5,6 млрд гривень.

Також продовжуватиметься виконання наукових досліджень на конкурсній основі, розпочатих у минулих роках.

Для забезпечення діяльності Національного фонду досліджень України та надання ним грантової підтримки науковим установам незалежно від їх відомчого підпорядкування у держбюджеті на 2023 рік передбачено 505 млн гривень.

«Для Мінфіну надзвичайно важливо, щоб спрямовані кошти на вітчизняну науку використовувались раціонально, а наукові дослідження, проведені в Україні, мали практичне значення для розвитку всіх сфер. Конкурсне фінансування наукової діяльності через Національний фонд досліджень – це правильний крок у напрямі створення конкурентного середовища в науковій сфері, що є орієнтацією на конкретний результат та інтеграцією у світовий науковий простір», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

 

 

Міністерство фінансів України

Залиште коментар