Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З 2024 року в Україні запрацює спецфонд для реалізації проектів енергоефективності

0 90

Верховна Рада України внесла зміни до Бюджетного Кодексу України щодо створення спеціального фонду державного бюджету «Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації». Фонд буде наповнюватись за рахунок коштів, отриманих зі зборів з екологічного податку, який справлятиметься за викиди в атмосферу двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення.

«У 2021 році був ухвалений Національний план дій з енергоефективності до 2030 року. Виконання положень Плану потребувало визначення сталих фінансових джерел досягнення цілей і виконання заходів. Сьогодні це питання стало ще більш актуальним з огляду на необхідність реалізації проектів відбудови, які неможливі без урахування принципів енергоефективності.

Саме на це і будуть спрямовані кошти новоствореного Фонду. Зокрема, йдеться про виконання програм, які мають підвищити енергоефективність домогосподарств, комунальних підприємств, громадських будівель, мікро-, малого та середнього бізнесу. Ще один напрямок – впровадження енергосервісу та розвиток децентралізованих систем виробництва та зберігання енергії.

Фонд запрацює вже з 1 січня 2024 року і наразі Мінінфраструктури працює над розробкою Порядку його функціонування», – сказав Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Передбачено, що кошти Фонду будуть спрямовані на:

  • заходи та державні цільові програми енергоефективності;
  • здешевлення зобов’язань за кредитними та лізинговими договорами, які укладені для реалізації енергоефективних заходів, впровадження енергосервісу;
  • виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, отриманими державою на реалізацію таких програм;
  • збільшення використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива і скорочення викидів вуглецю.

 

 

 

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Залиште коментар