Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна та Ісландія посилюють співпрацю у медичній сфері

0 138

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та Міністр охорони здоров’я Ісландії Віллум Тор Торссон провели зустріч та обговорили подальшу співпрацю у сфері охорони здоров’я, зокрема у напрямі медичної евакуації українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами. Крім того, йшлося про можливість надання медичної допомоги та подальшої реабілітації українським захисникам з ампутаціями.

«Сьогодні у цей надважкий час Україна продовжує давати відсіч ворогові та боротися за свою свободу на всіх фронтах. І ми завдячуємо нашим міжнародним партнерам та європейським колегам за беззаперечну підтримку та допомогу. Особливо хочеться висловити слова подяки нашим друзям, які мають чітку позицію під час голосування в міжнародних установах та організаціях за резолюції й засуджують агресію росії проти України. Зокрема, серед них наші вірні друзі та країна-партнер – Ісландія. Ми й далі отримуємо вагому допомогу у вигляді медичних гуманітарних вантажів від уряду Ісландії, а наші громадяни, які вимушено залишили територію України, мають можливість отримувати якісну медичну допомогу на рівні з мешканцями країни та захист. Завдяки спільним зусиллям та єдності – Україна неодмінно переможе», – сказав Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Також Міністр зазначив, що з перших днів війни Україна продовжує відчувати потужне плече підтримки від ісландських партнерів: було виділено 50 мільйонів ісландських крон на підтримку Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA), Агенції ООН з гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді, у його гуманітарному реагуванні в Україні та сусідніх країнах.

Оскільки потреби продовжують зростати, фінансування Ісландії дозволили UNFPA розширити сервіси із гендерного та репродуктивного здоров’я, що рятують життя, включаючи служби захисту та реагування для постраждалих від фізичного та сексуального насильства.

У ході розмови Міністр охорони здоров’я Ісландії Віллум Тор Торссон запевнив, що Ісландія робить все можливе для того, щоб мати можливість і надалі приймати українців як на лікування, так і на реабілітацію, оскільки Україна не сама, вона має вірних друзів на шляху до перемоги.

Нагадаємо, що у травні 2022 року у Варшаві відбулась конференція донорів для допомоги Україні. Прем’єр Ісландії Катрін Якобсдоуттір анонсувала виділення додаткових 3 млн євро допомоги на гуманітарні потреби. До цього уряд Ісландії виділив 4,2 млн євро на гуманітарні потреби.

 

 

Міністерство охорони здоров’я України

Залиште коментар