Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро

0 86

Сьогодні, 20 вересня, Рада Європейського Союзу підтримала пропозиції Європейської Комісії щодо започаткування для України нової масштабної восьмої за ліком програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 5 млрд євро.

Рішення про надання зазначеної фінансової допомоги ухвалено ключовими інституціями ЄС (Європейською Комісією, Європейським парламентом та Радою Європейського Союзу) у безпрецедентно короткі терміни.

Протягом найближчого часу сторони мають підписати відповідні Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду щодо визначення умов, а також юридичних та технічних аспектів надання Україні зазначених пільгових кредитних коштів.

“Безпрецедентно швидкі рішення про надання Україні фінансової допомоги є черговим свідченням солідарності країн ЄС з Україною та вагомим внеском у забезпечення економічної та фінансової стабільності в державі. Дякую Європейському Союзу за підтримку українського народу в складних умовах воєнного стану”, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Нагадаємо, що 1 серпня цього року Україна отримала перші 500 млн євро в рамках сьомої програми макрофінансової допомоги ЄС, а другу частину в рамках цієї ж програми у розмірі 500 млн євро було отримано 2 серпня.

7 вересня Європейська Комісія оголосила пропозицію щодо започаткування для України додаткової макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро в рамках анонсованого в травні цього року загального пакета допомоги у сумі 9 млрд євро. Згодом, 15 вересня Європейський парламент підтримав рішення Комісії.

 

Міністерство фінансів України

Залиште коментар