Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Окупанти пошкодили будинок-музей Михайла Коцюбинського – заклад збирає кошти на відновлення

0 86

У вересні 1934 року з нагоди 70-річчя від дня народження видатного українського письменника Михайла Михайловича Коцюбинського у Чернігові був заснований музей, присвячений його пам’яті.

Опис закладу

Інтер’єр будинку збережено таким, яким він був за життя Михайла Коцюбинського. У вітальні, яка була робочим кабінетом письменника, – його робочий стіл із письмовим приладдям та друкарська машинка. Також тут зберігається особиста бібліотека письменника: перші надруковані твори, книги з автографами, які подарували Іван Франко та інші відомі письменники. У кухні – автентичний посуд ХІХ ст. У їдальні – гуцульські та молдавські народні вироби, кролевецькі рушники, які колекціонував Михайло Коцюбинський.

Цікаві факти

Садиба Коцюбинського – єдиний музей в місті Чернігів, який, окрім виставкових залів, має ще й «зелену експозицію» – меморіальний сад, започаткований свого часу ще родиною письменника.

У музеї, окрім екскурсій, відбуваються також вечори, присвячені Михайлові Коцюбинському, літературні читання, презентації книг, тематичні виставки та інші літературно-мистецькі заходи.

Руйнування

Внаслідок мінометного обстрілу у березні 2022 року постраждали ганок, стіни, перекриття, вікна, двері та окремі інтер’єри музею. В середині закладу пошкоджено окремі меблі та експонати, зокрема меморіальна книжкова шафа та рояль.

Допомогти у відновленні будинку-музею і садиби Михайла Коцюбинського можна тут.

 

 

Міністерство культури та інформаційної політики України

Залиште коментар