Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Прийнято євроінтеграційний закон про цивільне-правове страхування транспортних засобів

0 135

21 травня 2024 року Верховна рада України на своєму засіданні прийняла Закон України про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (реєстраційний № 8300), – повідомляє Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

В загальному цей крок дасть змогу забезпечити  більш справедливу та ефективну систему обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) власників авто. До того ж з самої назви зрозуміло, що Закон наближує систему ОСЦПВ до європейський стандартів.

Головні положення Закону передбачають:

  • Збільшення страхових сум. Законом передбачено поетапне збільшення страхових сум до рівня, що відповідає європейським стандартам. Зокрема, максимальна сума виплати за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, має бути збільшена до 32 млн грн, а за шкоду майну – до 16 млн грн.
  • Швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів до введення в дію Закону (як зазначається, зараз на це витрачаються роки, а пропонується строк до 60 днів). Це має сприяти більш ефективному захисту прав страхувальників.
  • Розширення застосування “Європротоколу” – оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції.

Також з прийняттям Закону норми українського законодавства приводяться у відповідність із чинними положеннями Директиви 2009/103/ЄС. Наприклад, передбачено поетапне збільшення суми за шкоду, завдану життю та здоров’ю потерпілих осіб до 1 мільйона гривень на одного потерпілого та 20 мільйонів гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб – до 2 мільйонів гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.

Джерело: https://www.rada.gov.ua/news

Залиште коментар