Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Наближаємось до цифрового безвізу з ЄС: результати зустрічі Уряду України з Колегією Єврокомісії

0 86

Напередодні Саміту Україна-ЄС відбулась зустріч Уряду України з Колегією Єврокомісарів та Президенткою ЄК Урсулою фон дер Ляєн. Під час засідання Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров обговорив з європейськими колегами пріоритети цифрової євроінтеграції на найближчі роки.

«Наша амбітна мета — стати частиною єдиного цифрового ринку ЄС. Досягнення так званого цифрового безвізу. Для цього продовжуватимемо виконувати зобов’язання перед європейськими партнерами», – зазначив Михайло Федоров.

Влітку Україна отримала статус кандидата у члени ЄС. Наразі Уряд продовжує готувати законодавство і проводити реформи, щоб пришвидшити вступ України в ЄС.

Для цього Мінцифри буде співпрацювати з ЄС над:

  • оновленням Дорожньої карти інтеграції України до Єдиного цифрового ринку на основі Програми Цифрового десятиліття до 2030 року ЄС;
  • оцінкою від ЄС сфери довірчих послуг України з метою їх взаємного визнання;
  • визнанням українських цифрових документів у ЄС;
  • інтеграцією України до Індексу цифрової економіки та суспільства ЄС (DESI);
  • запуском технології 5G та приєднання до транспортних 5G коридорів ЄС;
  • схваленням оновленого Додатку 17-3, яке забезпечить отримання режиму внутрішнього ринку у телеком-секторі та наблизить до єдиного роумінгового простору з ЄС.

Зі свого боку ЄС позитивно оцінює роботу Уряду, що гарантує Україні наближення до цифрового безвізу з ЄС.

«Просто вражає те, чого ви досягли у цифровому секторі, незважаючи на війну. Ваша стійкість є безпрецедентною. В той же час ви розвиваєтесь так, що це надихає інших. Вбачаю у цьому можливість для нас повчитись на вашому досвіді», – зазначила Віцепрезидентка Єврокомісії з питань цифровізації Маргрет Вестагер.

Також сторони підтвердили готовність якнайшвидшого приєднання України до єдиного роумінгового простору ЄС «Роумінг як вдома». Нещодавно президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у щорічній промові перед Європарламентом пообіцяла назавжди ввести Україну в європейську зону безоплатного роумінгу. Окрім цього, Україна отримала звільнення від сплати внесків за участь у програмах ЄС, зокрема «Цифрова Європа», до закінчення війни.

 

 

Міністерство цифрової трансформації України

Залиште коментар