Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністерство фінансів вітає рішення FATF щодо призупинення членства росії

0 85

Рівно через рік після неспровокованого вторгнення росії в Україну, Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force – FATF) оголосила про призупинення членства росії в організації. Міністерство фінансів вітає це важливе рішення, яке допоможе захистити глобальну фінансову систему від російських ризиків і загроз.

Цього тижня, в ході Пленарного засідання за наслідками розгляду питання щодо санкцій до рф, FATF прийнято відповідну Заяву.

Зокрема, FATF глибоко стурбована повідомленнями про торгівлю зброєю між рф та країнами щодо яких РБ ООН застосувала санкції і кібератаками, які відбуваються з території оф.

FATF визнала дії росії неприйнятними, такими, що суперечать основним принципам організації та порушують зобов’язання її членів щодо міжнародного співробітництва та взаємоповаги.

FATF закликала всі юрисдикції “бути пильними щодо загроз цілісності, безпеки та захищеності міжнародної фінансової системи, що виникають у зв’язку з війною росії проти України”. FATF також зазначила, що всі юрисдикції “повинні ретельно ставитись до можливих ризиків, що виникають внаслідок обходу заходів, вжитих з метою захисту світової фінансової системи. А також вживати необхідних заходів для зменшення цих ризиків”.

«Як ми називаємо того, хто говорить і поводиться як терорист? Терорист. Зараз світ розуміє реалії війни росії проти України та ризики, які росія становить для міжнародної фінансової системи. Призупинення діяльності FATF в росії є чітким сигналом для того, аби всі учасники проявляли надзвичайну обережність під час спроб будь-яких операцій з російською фінансовою системою. Якщо комусь досі не було очевидно, що росія є ризикованою юрисдикцією, рішення FATF означає, що глобальні компанії мають посилити свою обачність та оцінку ризиків, коли вони мають справу з росією, а глобальні юрисдикції повинні посилити власні правила та оновити рекомендації щодо ризиків для ринків», – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко у відповідь на рішення FATF.

FATF є міжурядовою організацією, заснованою за ініціативою G7 для боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення. Рішення FATF призупинити членство рф є визнанням того, що росія не відповідає стандартам організації.

«росія використовує в Україні терористичну тактику, внаслідок якої страждає українське цивільне населення, а також загрожує всьому світу ядерним терором. рф підтримувала або співпрацювала з різними терористичними групами та державами з «чорного списку» FATF , включаючи Північну Корею, Іран, режим Асада в Сирії, групу Вагнера, Талібан і Хезболлу. Більш того, росія також сприяє корупції та іншим правопорушенням, визначеним FATF як основні злочини, включаючи кіберзлочинність, торгівлю наркотиками та людьми, а також організовану злочинність», – зазначив Сергій Марченко.

Міністерство фінансів України та Державна служба фінансового моніторингу України від початку повномасштабного вторгнення працювали над тим, щоб висвітлити невідповідність росії стандартам FATF. Ми продовжуватимемо діалог із членами FATF, щоб забезпечити включення росії до чорного списку FATF у майбутньому в рамках нашої роботи із захисту світової фінансової системи та обмеження доступу російського військово-диктаторського режиму до світової економіки.

 

 

 

Міністерство фінансів України

Залиште коментар