Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Коментар МЗС України щодо ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна»

0 79

15 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна».

Сьомий рік поспіль держави-члени ООН більшістю голосів підтримали суверенітет та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів.

Кількість голосів на підтримку цьогорічного документа є найвищою з 2016 року, з часу, коли Україна вперше винесла на розгляд Генеральної Асамблеї резолюцію про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованому Криму.

Посилаючись на резолюцію ГА ООН 68/262 “Територіальна цілісність України” від 28 березня 2014 року Генеральна Асамблея підтвердила статус тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим і м. Севастополь та інших тимчасово окупованих рф територій як невід’ємних частин території України.

Резолюція містить оновлені факти про грубі порушення прав людини в Криму з боку окупаційної влади рф, зокрема у контексті повномасштабної російської агресії.

Цьогорічний документ містить також нові субстантивні положення, які відповідають поточній ситуації в нашій державі та отримали високу підтримку держав-членів ООН, у тому числі щодо розширення застосування резолюції на всі тимчасово окуповані території.

У цьому зв’язку, Генеральна Асамблея ООН вимагає від російської федерації негайно припинити агресію проти України та вивести всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Країни-члени ООН засудили порушення РФ статті 2 (4) Статуту ООН та використання Криму з метою здійснення повномасштабної збройної агресії проти України та окупації Херсонської та Запорізької областей.

Резолюцією засуджується також подальші нехтування російською федерацією міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права, дискримінацію жителів тимчасово окупованого Криму, у тому числі кримських татар, а також українців та осіб, які належать до інших етнічних та релігійних груп.

Генеральна Асамблея закликає рф припинити депортацію українських дітей на свою територію та скасувати рішення про спрощення процедури отримання громадянства російської федерації для українських дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, та вжити всіх необхідних заходів для їх безпечного повернення в Україну та возз’єднання з рідними.

Вкотре країни-члени ООН доручили Генеральному секретарю ООН вжити всіх необхідних кроків задля забезпечення міжнародним правозахисним моніторинговим механізмам доступу до тимчасово окупованих територій України, у тому числі до АР Крим, та під час 78-й сесії Генеральної Асамблеї ООН представити звіт про виконання резолюції.

Особливо ми вітаємо рішення Генеральної Асамблеї включити до її порядку денного пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України» до повного відновлення територіальної цілісності України.

Ми вдячні за міжнародну консолідовану підтримку нашої держави у відстоюванні своєї територіальної цілісності і суверенітету, прав і основоположних свобод.

Винні у вчиненні грубих порушень прав людини та скоєнні воєнних злочинів будуть притягнуті до відповідальності.

 

 

Міністерство закордонних справ України

Залиште коментар