Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Група фінрозвідок світу Egmont зупинила членство росії

0 310

Напередодні чергового пленарного засідання FATF, запланованого на наступний тиждень, Егмонтська група підрозділів фінансової розвідки (Egmont Group) оприлюднила заяву щодо зупинення членства росфінмоніторингу, підрозділу фінансової розвідки (ПФР) росії, в Egmont Group.

Egmont Group об’єднує 170 ПФР усього світу, включно з Мережею боротьби з фінансовими злочинами Міністерства фінансів США (FinCEN), з метою співпраці та обміну інформацією про ймовірні факти відмивання грошей, фінансування тероризму та інші пов’язані з ними злочини.

Це рішення фактично “відключило” росфінмоніторингу доступ до порталу захищених комунікацій Egmont Group для отримання/передачі інформації до/з інших ПФР про спроби відмивати гроші або фінансувати тероризм.

Керівники Egmont Group під час онлайн-зустрічі 18 жовтня 2023 року, досягли консенсусу, що довіру серйозно підірвано через позицію росфінмоніторингу щодо дій і політики свого уряду, а також обрані ним способи комунікації.

У заяві Egmont Group підкреслено важливість міжнародного співробітництва та розвитку синергії з міжнародними партнерами (включно з міжнародними організаціями) для боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму.

Інтереси та цілі Egmont Group зосереджено на вимогах ефективної глобальної системи співпраці у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, яка є багатовимірною та складною. У цій системі довіра є ключовим фундаментом для будь-якої співпраці.

Egmont Group заявила, що зупинення членства росії та супутні обмежувальні заходи будуть тривати до тих пір, поки ці дії будуть практичними та необхідними для захисту інтересів і цілей організації.

«Зупинення членства росфінмоніторингу стало відповіддю на питання щодо його автономності. ПФР росії став інструментом авторитаризму, а не органом, що бореться з фінансовими злочинами. Контроль над ПФР вірогідно допомагає кремлю створювати складні мережі, щоб приховати походження прибутків від незаконної діяльності, включаючи корупцію та ухилення від санкцій. Рішення Egmont Group є черговим показником, що росія не дотримується міжнародних правил та стандартів співпраці, і міжнародне суспільство це розуміє», — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

Міністр фінансів також додав: «Відключення росії від захищеного вебпорталу Egmont Group є також результатом зближення росії з такими країнами, як Північна Корея та Іран. Рішення Egmont Group мінімізувало ризик витоку до санкціонованих режимів конфіденційних звітів про підозрілі транзакції та іншої фінансової розвідки від ПФР світу».

Довідково 

Згідно з рекомендаціями Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF): «Підрозділ фінансової розвідки має бути операційно незалежним та автономним. Це означає, що ПФР повинен мати повноваження та спроможність вільно здійснювати свої функції з урахуванням автономного прийняття рішення щодо аналізу, надсилання запиту та/або передачі конкретної інформації. У всіх випадках це означає, що ПФР повинен мати незалежне право направляти або передавати інформацію до компетентних органів».

 

 

 

 

 

Міністерство фінансів України

Залиште коментар