Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

0 313

Доступність правової допомоги – один із основоположних та незмінних принципів роботи системи надання безоплатної правової допомоги. Вона досягається розгалуженою мережею точок доступу, роботою контакт-центру 0 800 213 103 та онлайн-сервісами та можливістю отримати адресну допомогу.

Інколи задля вирішення правового питання необхідне живе спілкування клієнта з фахівцем системи БПД. Але що робити, якщо людина не може дістатись найближчої точки доступу або не в змозі скористатись онлайн-сервісами?

Саме на цей випадок і передбачена адресна правова допомога. Її суть полягає у тому, що людина може зателефонувати до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 або до бюро та залишити запит на отримання адресної правової допомоги. У таких випадках юристи бюро приходять до місця проживання чи перебування клієнта, аби роз’яснити юридичні аспекти порушеного питання.

«В окремих життєвих ситуаціях можливість отримати адресну правову допомогу для людини є чи не єдиним способом вирішити своє правове питання. Багато осіб похилого віку, особливо одиноких, маломобільні групи населення просто фізично не можуть звернутися до бюро правової допомоги. Тому після отримання звернення про надання адресної правової допомоги працівники бюро узгоджують з людиною місце, дату та час надання їй такої допомоги та здійснюють виїзд до місця проживання чи перебування особи», – розповіла начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Наталія Марчук.

Як залишити запит на отримання адресної правової допомоги

Зателефонувати до контактного центру системи БПД 0 800 213 103

Або зателефонувати до бюро правової допомоги (дізнатися номери телефонів та актуальну інформацію про режими роботи можна на мапі, яка регулярно оновлюється https://bit.ly/bpd_buro)

Послуга адресної правової допомоги доступна у всіх регіонах, підконтрольних Уряду.

Як працює ця послуга в умовах воєнного стану і наскільки вона популярна

Сумщина

Наразі частина громад Сумщини перебуває в зоні бойових дій. Попри труднощі, фахівці бюро правової допомоги протягом І півріччя 2022 року здійснили 319 виїздів до віддалених населених пунктів області, під час яких надали правову допомогу 1317 особам, у тому числі, адресну – 29 громадянам. На територіях, що постраждали від окупантів, люди зверталися з питань порядку фіксації воєнних злочинів, прав потерпілих та обов’язків органів влади на місцях та правоохоронних органів щодо фіксації таких злочинів; відшкодування завданих збитків, через військову агресію рф. Більшість порушених питань мають соціальне спрямування, а саме: отримання гуманітарної допомоги, отримання статусу внутрішньо переміщеної особи та порядок виплат таким особам, а також допомога у заповненні заявки на отриманню фінансової допомоги від міжнародних організацій.

Особливо хвилюючим питанням для людей старшого віку є одержання допомоги через Єпідтримку. Часто причиною проблеми є відсутність телефона, на який би можна було вставновити «Дію», а також потреба у консультації щодо оформлення заявок.

Чернівеччина

Завдяки роботі фахівців Путильського бюро правової допомоги адресна правова допомога доступна навіть у найвіддаленіших гірських населених пунктах.

«Особливістю гірських територій є низька якість доріг та недостатньо розвинуте транспортне сполучення між населеними пунктами. Саме через це послуга надання адресної правової допомоги користується популярністю серед горян, які через вік або стан здоров’я не можуть самостійно звернутися до бюро правової допомоги», – розповідає заступниця начальника Путильського бюро правової допомоги Тетяна Різак.

Виплата соціальної допомоги, встановлення опіки, піклування або постійного догляду, усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, оформлення спадщини, укладання договорів довічного утримання – далеко не повний перелік питань, відповіді на які допомагають знайти фахівці системи БПД.

«Поряд з консультаціями часто надаємо адресну допомогу горянам і у випадку забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. Трапляється, що звертаються по адресну допомогу й внутрішньо переміщені особи. Зокрема, нещодавно консультували жінку-переселенку щодо встановлення права власності на спадкове майно», – говорить Тетяна Різак.

Рівненщина

Від початку введення в державі воєнного стану до бюро правової допомоги Рівненщини не надходило звернень громадян щодо надання адресної правової допомоги.

Тому юристи намагаються самостійно відслідковувати правові потреби громадян і відвідувати їх за місцем проживання чи перебування. Йдеться, здебільшого, про внутрішньо переміщених осіб. До прикладу, фахівці системи БПД Сарненщини за запитом таких осіб регулярно виїжджають до переселенців у місця їх компактного проживання (гуртожитки навчальних закладів, готелі та ін.) для того, щоб допомогти у вирішенні правових проблем.

Адресність надання такої допомоги полягає ще й в індивідуальному підході клієнтів, а подекуди – і в наданні психологічної підтримки та розради.

«Внутрішньо переміщеним особам потрібна наша підтримка, в тому числі, й правова. Важливо, щоб ці люди знали, як захистити свої права, куди звертатися, аби отримати відповіді на правові питання, що їх хвилюють», — говорить директорка Сарненського місцевого центру з надання БВПД Юлія Міхнова.

 

Вінниччина

Нещодавно працівниця Козятинського бюро правової допомоги, що на Вінниччині, відвідала подружжя, яке проживає у селі Перемоги. Дружина та чоловік з порушенням зору, пересуваються будинком та прибудинковою територією лише з допомогою соціального працівника, тож завітати особисто до бюро змоги не мають. Під час консультації працівниця бюро допомогла їм скласти заяву до правоохоронних органів.

«Ми тісно співпрацюємо з територіальними центрами соціального обслуговування, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади. Для нас дуже важливо розповсюджувати серед літніх людей та людей з інвалідністю інформацію про систему БПД, можливості отримання безоплатної правової допомоги у найближчому бюро», — розповідає директор Козятинського місцевого центру з надання БВПД Олександр Комар.

Львівщина

За період дії воєнного стану юристи системи БПД Львівщини здійснили п’ять виїздів до людей, які потребували адресної правової допомоги. Окрім людей з інвалідністю, у зв’язку з активними бойовими діями внутрішньо переміщені особи також потребують адресної допомоги. Хтось перебуває на амбулаторному лікуванні, а хтось – у прихистку й не може самостійно звернутись до точки доступу.

Аби якомога більше громадян знали про надання адресної правової допомоги, на Львівщині до інформування про таку можливість фахівці БПД активно залучають партнерів. Також фахівці системи БПД Львівщини тісно співпрацюють з громадськими організаціями та установами задля покращення правової обізнаності та полегшення доступу до правової допомоги особам з інвалідністю. Серед них – «Західний реабілітаційно-спортивний центр» Національного комітету спорту інвалідів України та Самбірська районна організація осіб з інвалідністю.

Полтавщина

До Новосанжарського бюро правової допомоги зателефонувала літня жінка з інвалідністю. Вона консультувалася щодо встановлення меж земельної ділянки на місцевості. Для детального вивчення ситуації та ознайомлення з документами, які знаходяться в клієнта, додому до клієнтки поїхала юристка Наталія Кірнос. Під час особистої розмови були встановлені обставини справи, клієнтка отримала консультацію щодо свого питання.

Одещина

Фахівець Татарбунарського бюро правової допомоги Інга Дмитрієва з самого початку війни у вільний від роботи час займається волонтерством та допомагає внутрішньо переміщеним особам і військовослужбовцям Збройних Сил України. Жінка возить гуманітарні вантажі з Румунії та Італії як для Лиманської, так і для Татарбунарської громад, а також для кількох бригад ЗСУ, та має посвідчення волонтера Татарбунарської міської ради. Завдяки волонтерству фахівчиня бюро має додаткову можливість інформування населення про систему БПД та її можливості.

Інга Дмитрієва розповідає, що до громад району звертаються багато переселенців для отримання продуктових наборів. В місцях їх видачі людям розповідають про можливість вирішення тих чи інших правових питань з допомогою фахівців БПД. Люди лишають свої контактні дані, а потім юристка бюро з ними зв’язується.

Однією з таких родин була родина Кімаковських, переселенців з Миколаївської області, що виховує дев’ять неповнолітніх дітей та онуків. Родина потребувала допомоги в оформленні опіки над своїми онуками, оформлення інвалідності голові родини. Для надання допомоги Інга Дмитрієва виїхала до села Лиман та надала адресну допомогу. Наразі всі питання на стадії вирішення, з родиною постійно підтримується зв’язок, надається правова допомога.

 

 

Залиште коментар