Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Створення інтерактивної електронної бази даних судових рішень у справах про воєнні злочини

0 84

Відбулася координаційна зустріч Вищої ради правосуддя  із представниками Програми USAID. На ній обговорювалось питання  запровадження інтерактивної електронної бази судових рішень у справах про воєнні злочини.

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик вказав, що  її створення є дуже важливим. Це буде допомогати суддям, адвокатам, прокурорам, які задіяні у подібних справах. Але при цьому, він наголосив на таких проблемних питаннях як: інформаційне наповнення бази, її структура, адміністрування, технічні питання ведення.

Заступник Голови ДСА України  Леонід Сапельніков також поділився своєю думкою, що електронна база може бути адміністрована Державною судовою адміністрацією України. Наголосив на потребі придбання додаткових серверів для реалізації проєкту. 

Висловлювались і представники Програми USAID «Справедливість для всіх». Зокрема, Девід Майкл Вон – керівник Програми зазначив, що увага наразі зосереджена на створенні більш широких можливостей для навчання суддів щодо розгляду кримінальних справ про воєнні злочини та створення освітніх ресурсів із цієї тематики. З огляду на міжнародну практику для українських суддів було підготовлено видання «Настільна книга судді: матеріали для розгляду справ про міжнародні злочини». Саме під час роботи над цим виданням виникла ідея створення єдиної бази  рішень українських судів у справах про воєнні злочини. Тим більше, практика вже є, адже подібні бази мають Міжнародний кримінальний суд, Міжнародний комітет Червоного Хреста, країни Боснії і Герцеговини тощо.

Заступник керівника Програми USAID «Справедливість для всіх» Наталія Петрова розповіла чому створення інтерактивної електронної бази є важливим. Вона зазначила, що експерти світових університетів, міжнародні науковці, правники дотримуються думки про те, що досвід судових рішень українських судів стане неоціненним для розвитку міжнародного кримінального права. Кожне судове рішення – це внесок до історії. Точніше, до правдивої історії, адже в суді беруться до уваги лише перевірені й установлені в судовому порядку докази щодо страшних звірств і злочинів, що потім стають історичними фактами.

Окрім обговорення було представлено зразок електронної бази. Юридичний радник Програми USAID Мирослав Вовк розповів, що вона буде двомовною (українською та англійською мовами), міститиме повні тексти вироків у справах про воєнні злочини. Також можна буде ознайомитись із коментарями та аналізом того, як українські суди вирішували окремі правові питання відповідно до стандартів міжнародного кримінального права та міжнародного гуманітарного права. Як заначається, база має бути простою та зрозумілою для користування правиникам, студентам юридичних факультетів, активістам громадських організацій та журналістам.

В підсумку, учасники зустрічі домовились утворити робочу групу, яка визначить завдання і покрокові етапи для реалізації електронної бази. Цікаво, що її прототип планується презентувати  вже у жовтні цього року.

Джерело: https://hcj.gov.ua/news/pro-stvorennya-interaktyvnoyi-elektronnoyi-bazy

Автор

Залиште коментар