Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кількість засуджених за ухилення від несення військової служби збільшується

0 75

Кількість засуджених за ухилення від несення військової служби збільшується

Майже 1300 українців засудили за ухилення від несення військової служби. Їм винесли умовні та реальні строки, деякі навіть передбачали п’ять років позбавлення волі.

Як зазначили у цифровому сервісі аналізу державних даних “Опендатабот”, загалом за десять років війни судді винесли майже 3,8 тисячі таких вироків.

Вперше кількість покарань за ухилення від військової служби зросла у 2015 році: тоді ухвалили майже 1,6 тисячі судових рішень. Це – найбільший показник за весь час війни.

Судові справи про ухилення від мобілізації

“ОПЕНДАТАБОТ”

Та поступово він знижувався. Зокрема, в 2021-ому зафіксували лише вісім завершених кримінальних проваджень.

Однак із початком повномасштабного вторгнення їхня кількість збільшилась у 20 разів. У 2022 році правоохоронці передали до суду близько 220 кримінальних справ про ухилення від військової служби.

За минулий рік кількість таких справ в Україні зросла вп’ятеро – до 1274. Зокрема, в 60 випадках обвинувачені отримали реальні строки ув’язнення.

Лише за січень 2024 року суд виніс ухилянтам 120 вироків.

Раніше йшлося як в Україні карають ухилянтів. Ухилення від військової служби може тягнути за собою і адміністративну  відповідальність (ст. 210 КУПАП – Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку,  Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, ст. 211 Зіпсуття військово-облікових документів чи втрата їх з необережності) і кримінальну відповідальність  (ст 335 ККУ – Ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу; ст 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період; ст. 336-1. Ухилення від проходження служби цивільного захисту в особливий період чи у разі проведення цільової мобілізації; ст 337 Ухилення від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів).

 

Автор

  • Ковальский Віктор Семенович

    Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар