Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Зустрічі керівництва Міністерства юстиції України з міжнародними представниками

0 54

Кожного дня наша держава протистоїть ворогу. При цьому намагається не зупинятись на досягненому та щоденно вдосконалювати своє законодавство. Так, Мін’юст повідомляє, що було проведено низку зустрічей.

  • 20 серпня 2024 року заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак провела зустріч із директором проєкту «Сприяння наближенню України до Європейського Союзу у сфері верховенства права», GIZ Україна, Хельге Арендсом, керівником з імплементації проєкту «Сприяння наближенню України до Європейського Союзу у сфері верховенства права», GIZ Україна, Йоханнесом Улем, керівником підрозділу юридичних та політичних консультацій проєкту «Сприяння наближенню України до Європейського Союзу у сфері верховенства права», GIZ Україна, Надією Третяк та представником Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні Крістіаном Груттке.

Метою зустрічі стало обговорення подальшої співпраці між Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ) та Мін’юстом напередодні проведення двосторонніх зустрічей між Україною та ЄС.

Людмила Сугак повідомила міжнародних партнерів про те, що Міністерство юстиції перебуває на завершальному етапі підготовки до майбутньої двосторонньої зустрічі між Україною та Європейською комісією за переговорним розділом 23 «Судова влада та основоположні права та свободи». Нагадуємо, що зустріч запланована на вересень цього року. Окрім цього, триває підготовка до двосторонньої зустрічі за розділом 24 «Юстиція, свобода та безпека».

Учасники обговорили й тему співпраці в рамках реалізації проєкту «Сприяння наближенню України до Європейського Союзу у сфері верховенства права». Виокремили результати з моменту проведення попередньої зустрічі, яка відбулася у квітні 2024 року, а саме:

  • надання експертної підтримки в рамках підготовки до двосторонніх зустрічей між Україною та Європейською комісією;
  • надання підтримки з підготовки Дорожньої карти «Верховенство права»;
  • проведення імітаційних засідань за розділом 23 «Судова влада та основоположні права та свободи».

Також виокремили подальші кроки в рамках реалізації даного проєкту:

  • запуск експертної платформи з метою надання подальшої експертної підтримки в рамках переговорного процесу вступу України до ЄС;
  • сприяння у здійсненні порівняльного постатейного аналізу актів права ЄС та українського законодавства в рамках офіційного скринінгу;
  • забезпечення перекладу актів права ЄС в рамках офіційного скринінгу.

Наприкінці зустрічі Людмила Сугак висловила вдячність Уряду Німеччини та представникам GIZ за підтримку, яка надається Міністерству юстиції України в рамках переговорного процесу вступу України до ЄС. В свою чергу представники GIZ запевнили, що й надалі співпрацюватимуть з Міністерством юстиції в рамках переговорного процесу вступу України до ЄС. GIZ відзначили, що фахівці органів державної влади, зокрема Мін’юсту, демонструють справжній професіоналізм та зможуть гідно представити Україну протягом майбутніх двосторонніх зустрічей з Єврокомісією.

 

  • Ще однією подією була зустріч Міністра юстиції України Дениса Малюськи та заступників Міністра юстиції Людмили Сугак та Олександра Банчука з представниками Європейської Комісії на чолі з Марлен Мадсен, заступником директора Української Служби, керівником відділу економічної і секторальної політики Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Європейської комісії (DG NEAR) та Представництвом ЄС в Україні.

Провідною темою обговорень стало виконання Міністерством юстиції України індикаторів Плану України в рамках інструменту Ukraine Facility, передбачених у ІІІ та ІV кварталах 2024 року. Під час зустрічі сторони обговорили реформи, пов’язані з удосконаленням законодавчої бази для більш ефективної боротьби з корупцією, зокрема внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення процедури про угоди зі слідством, а також реформи банкрутства, а саме імплементацію Директиви ЄС 2019/1023 та стан підготовки відповідного законопроєкту.

 

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/

Автор

Залиште коментар