Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Закон про ратифікацію Україною Європейської хартії регіональних мов або мов меншин планується ухвалити в новій редакції

0 49

Ухвалений у 2003 році Закон України про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин планується викласти в новій редакції. Про це повідомила заступник Міністра юстиції Валерія Лутковська під час зустрічі з делегацією експертів Комітету Європейської хартії регіональних мов або мов меншин Секретаріату Ради Європи.

Зустріч відбулася в Міністерстві юстиції України в рамках оціночного візиту делегації експертів Комітету Європейської хартії регіональних мов або мов меншин до України, що триває 26-30 травня. За підсумками візиту планується складання звіту Комітету щодо імплементації Україною положень Хартії.

У ході візиту до Міністерства юстиції України, яке виступало координатором Першої періодичної доповіді про виконання державою положень Європейської хартії регіональних мов та мов меншин, експертів Ради Європи було поінформовано про наміри ухвалити у новій редакції Закон України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин».

У результаті ухвалення законопроекту передбачається виправити лінгвістичні помилки, які містяться в чинному законі, зокрема щодо назви мов, що підпадають під дію Хартії. А також вирішити проблему з недосконалим перекладом самої Хартії, що дозволить уникнути тих проблем, які можуть виникнути у зв’язку з некоректним викладенням документа українською мовою. За словами Валерії Лутковської, відповідний законопроект пройшов процедуру візування профільними відомствами та має бути внесений на розгляд Верховної Ради Президентом України.

Також у ході зустрічі з експертами Комітету Європейської хартії регіональних мов або мов меншин порушувалися питання щодо перспектив ухвалення в новій редакції Закону України «Про мови в Українській РСР».

Як повідомлялося, у липні 2007 року Україна представила Раді Європи текст Першої періодичної доповіді про виконання державою положень Європейської хартії регіональних мов та мов меншин. Доповідь містила інформацію щодо виконання Україною зобов’язань по відношенню до 13 мов, які визначені Законом про ратифікацію Хартії як регіональні мови або мови меншин. Зокрема, давався розгорнутий аналіз щодо підтримки цих мов державою у регіональному розрізі, а також у різних сферах життєдіяльності держави – освіті, судовій владі, в адміністративних органах та публічних послугах, засобах масової інформації, культурній, економічній діяльності, в соціальному житті тощо.

Положення Хартії передбачають, що при застосуванні української мови як державної її розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території України не вважаються такими, що перешкоджають чи створюють загрозу збереженню або розвитку мов, на які поширюються положення Хартії. В Україні, відповідно до Закону України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин», Положення Хартії застосовуються до мов таких національних меншин України, як білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська.

Україна підписала Європейську хартію регіональних мов або мов меншин 2 травня 1996 року. Закон про ратифікацію Хартії було ухвалено 15 травня 2003 року.

Автор

Залиште коментар