Умовний термін
Протягом останніх років в Україні чимало родичів політиків та високопосадовців фігурували у кримінальних справах чи провадженнях. Зазвичай, їм вдається уникнути покарання або ж отримати умовні терміни.
Сергій Демішкан — син регіонала Володимира Демішкана. Справа проти нього набула найбільшого резонансу минулого року. Він був обвинувачений в організації викрадення та жорстокого вбивства свого партнера по бізнесу. 31 січня він отримав умовне покарання. Водночас співучасники вбивства – Сергій Левченко та Олександр Кудрін – отримали 5 та 7 років реального позбавлення волі відповідно.
Злочин скоєно у листопаді 2007 року. Тоді в Києві викрали 62-річний Василя Кривозуба, директора авіакомпанії «Крунк». Як з’ясувало слідство у цій справі, Кривозуба викрав його бізнес-партнер Сергій Демішкан (син народного депутата-регіонала) разом з Сергієм Левченком і Олександром Курдіним. Вони вивезли жертву на територію Баришівського району і хотіли змусити бізнесмена підписати договір купівлі-продажу транспортного літака АН-26, який належав Кривозубу. При спробі втечі «заручника» вбили, а тіло втопили в озері з прив’язаною до нього батареєю.
Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ скасував умовний вирок Сергію Демішкану і відправив справу на повторне розслідування.
Дмитро Рудь — син дніпропетровського екс-прокурора, який восени 2010 року збив насмерть трьох жінок на пішохідному переході Набережної Перемоги в Дніпропетровську, після чого зник з місця ДТП, проте незабаром був затриманий правоохоронцями. Стосовно Рудя було порушено кримінальну справу за ч.3 ст.286 КК України – «Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох чоловік».
Суд звільнив Рудя з-під варти під заставу в 17 тис. грн. на період судового слідства.
У червні 2011 року Хортицький районний суд засудив його до 5 років позбавлення волі. 10 квітня минулого року Запорізький Апеляційний суд засудив Рудя до 6 років позбавлення волі, та 3 років заборони керування транспортним засобом. У вересні того ж року Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ залишив без змін вирок Рудю.
Роман Ландік – син народного депутата від Партії регіонів, депутат Луганської міськради
Засуджений у січні цього року на 3 роки зі звільненням від покарання на випробувальний термін 2 роки за побиття дівчини у луганському ресторані. Крім того, суд ухвалив стягнути з Ландіка майже 5 тис. гривень за судові витрати. Він був звільнений з-під варти в залі суду під підписку про невиїзд.
27 червня минулого року Апеляційний суд Луганської області залишив у силі вирок суду. 20 лютого цього року Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних почав розгляд його касаційної скарги. Наступне засідання суду відбудеться 26 вересня.
Дмитро Кравець — син депутата обласної ради, який насмерть збив молодого хлопця, а його подругу зробив інвалідом. 16 вересня 2011 року в Одесі суд вирішив його амінстувати.
Трагедія сталася у 2009 році в Приморському районі Одеси. Кравець, керуючи автомобілем Mercedes, скоїв наїзд на пішоходів. На місці ДТП загинув 28-річний Василь Карпенко, 27-річна Наталя Гусєва з травмами потрапила до лікарні. Свою провину Кравець визнавати відмовився, мовляв, ні людей, ні таксі на дорозі не бачив, а рухався зі швидкістю 60 кілометрів на годину.
Втім, минулого року його знову заарештували за підозрою у крадіжці майна заводу «Поліграфмаш» загальною вартістю 4 млн. грн. Як пишуть ЗМІ, у червні цього року його відпустили під підписку про невиїзд за станом здоров’я.
Віталій Файнгольд — син екс-депутата Сімферопольської міськради, що збив у вересні 2008 року на смерть 25-річну мотоциклістку Ганну Мішуткіну. За словами очевидців, Bentley Файнгольда їхав зі швидкістю близько 200 км/год. Він відшкодував моральний збиток у розмірі 500 тис. грн. дочці загиблої мотоциклістки, яку суд визнав потерпілою в справі. У той же час батьку загиблої мотоциклістки Олександру Гоппе за час процесу син депутата відшкодував лише 125 тис. грн. із 500 тис. грн. У листопаді 2009 році Віталія Файнгольда визнали винним і засудили до двох років умовно, однак прокуратура домоглася скасування Верховним Судом вироку і перегляду цієї справи. 12 вересня 2011 року суддя Залізничного райсуду Сімферополя Оксана Корогодіна визнала його невинним.
Олег Бокало – племінник радника президента Ганни Герман. 20 липня минулого року біля нічного клубу у Львові він побив двох дівчат, які заступилися за його вагітну дружину, на яку він підняв руку. Крім того, чинив опір при затриманні, потраждала працівниця міліції, у неї діагностували черепно-мозкову травму. Проти нього та його спільника – мешканця Києва порушили кримінальну справу за хуліганство. Рішенням суду йому призначили штраф у 8,5 тис. грн. Його спільника засудили на рік умовно.
Максим Мінаєв — син мера Сум. Його підозрюють у побитті відвідувача бару в у лютому 2006 року. Міліція порушила кримінальну справу за ст. 296 (хуліганство). Згодом дії сина мера були перекваліфіковані у навмисні тяжкі тілесні ушкодження, а потім справу закрили у зв’язку з відсутністю складу злочину.
Зауважимо, що 29 липня цього року прокуратура скасувала рішення слідчого про закриття справи, а відповідно – поновила її.
Руслан Щербань – син вбитого у 1996 році народного депутата Євгена Щербаня. Народний депутат Геннадій Москаль повідомив, що син Щербаня скоїв вбивство 18 лютого цього року поблизу села Сидорово Слов’янського району Донецької області під час полювання. Втім, провину поклали на водія Щербаня-молодшого. На думку Москаля, саме це стало причиною того, що син Щербаня оприлюднив у ЗМІ заяву про причетність Юлії Тимошенко до вбивства його батька.
Варто зауважити, що родичі і місцевих посадовців та політиків фігурували у кримінальних справах. Так, за фактом стрілянини сина одного зі слідчих облпрокуратури Луганщини міліція порушила справу.
Сина колишнього заступника начальника Львівського облуправління ДАІ Святослава Сопільника затримали за підозрою у стрілянині на 9 травня у Львові 2011 року. Було поранено помічника депутата Львівської міської ради Олега Ковпака. Сопільник стверджував, що оборонявся. Згодом міліція відмовила у порушенні справи проти Сопільника.
Значного резонансу в Україні мала справа Сергія Калиновського – пасинка Дмитра Фірташа. 30 травня 2007 року Калиновський на BMW в’їхав у “Жигулі”. Загинули двоє людей. Справа відкрита, а Калиновський перебуває в розшуку. ЗМІ пишуть, що він проживає в Росії і періодично приїжджає в Україну.