Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Про важливі події на шляху України до Європейського Союзу

0 33

Відбувається щоденна робота тисяч висококваліфікованих фахівців органів державної влади, які працюють заради досягнення стратегічної мети нашої країни. Мін’юст здійснює координацію за ключовими переговорними розділами у рамках Кластеру 1 “Основи процесу вступу до ЄС”, що визначає загальний поступ переговорного процесу щодо вступу України до Європейського Союзу, одним із пріоритетних напрямків діяльності Міністерства є саме євроінтеграційний напрям».

Відтак, сьогодні у щотижневому «Євроінтеграційному newsletter Мін’юсту» читайте про таке:

  • Щодо проведення імітаційних сесій за блоком «Правосуддя» та усіма сферами блоку «Основоположні права» переговорного розділу 23 з метою підготовки до двосторонньої зустрічі з Європейською Комісією

13, 15 і 16 серпня 2024 року за координації Міністерства юстиції України були проведені три імітаційні сесії за блоком «Правосуддя» та сферами блоку «Основоположні права» у рамках підготовки до двосторонньої зустрічі України з Європейською Комісією за переговорним розділом 23 «Судова влада та основоположні права»Відзначимо, що всього заплановано 12 сесій, які триватимуть з 13 серпня по 10 вересня. Представники міністерств, судових, антикорупційних органів спільно з представниками українських і міжнародних експертів працюють над удосконаленням презентацій і письмових відповідей для представлення Європейській Стороні в Брюсселі. Наступна імітаційна сесія за блоком «Антикорупція» відбудеться 20 серпня 2024 року.

Окрім того, уже за результатами проведення першої імітаційної сесії за блоком «Правосуддя», 15 серпня 2024 року відбулася нарада за участю представників Вищої ради правосуддя, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, а також Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України СКМУ щодо доопрацювання презентаційних матеріалів в частині реформи юридичної освіти з метою врахування усіх зауважень і пропозицій.

  • Щодо проведення робочих секторальних зустрічей за переговорними розділами «Функціонування демократичних інституцій» та 24 «Юстиція, свобода та безпека»

14 та 15 серпня 2024 року відбулися 2 робочі секторальні зустрічі під головуванням заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Л.П. Сугак за переговорним розділом «Функціонування демократичних інституцій», а саме за блоками «Виборчий процес» та «Загальна рамка демократії». На цих зустрічах було проведено загальний огляд питань порядку денного за згаданими блоками, обговорено стан підготовки презентаційних та письмових матеріалів, а також наявні проблеми та питання залучених до процесу підготовки органів державної влади.

Також 15 серпня 2024 року представники Міністерства юстиції України взяли участь у робочій секторальній зустрічі щодо сфер переговорного розділу 24 «Юстиція, свобода та безпека», головним виконавцем за якими є Міністерство внутрішніх справ України. На нараді обговорювалися загальні питання процесу підготовки презентацій до двосторонніх зустрічей та стан підготовки письмових відповідей.

  • Щодо розробки Дорожньої карти за сферою «Верховенство права», зокрема обговорення змістовного наповнення блоку «Юстиція, свобода та безпека»

Триває робота над найпершим проєктом Дорожньої карти, що ляже в основу її подальшої розробки після двосторонніх зустрічей та скринінгового звіту Європейської Комісії. Нагадаємо, що Дорожня карта складається з 4 ключових блоків: «Правосуддя», «Боротьба з корупцією», «Основоположні права» та «Юстиція, свобода та безпека».

14 серпня 2024 року Міністерством юстиції було проведено обговорення змістовного наповнення блоку «Юстиція, свобода та безпека»головним координатором якого є Міністерство внутрішніх справ України, у рамках підготовки Дорожньої карти за сферою «Верховенство права». Під час зустрічі члени робочої групи експертів відповідальних органів державної влади представили свої пропозиції до Дорожньої карти й обговорили результати підготовки блоку «Юстиція, свобода та безпека» за такими сферами:

  • Судове співробітництво в кримінальних справах
  • Судове співробітництво в цивільних та комерційних справах
  • Боротьба з організованою злочинністю
  • Співпраця в сфері наркотиків
  • Боротьба з незаконним обігом наркотиків
  • Економічні злочини
  • Фінансові розслідування
  • Конфіскація. заморожування майна та фінансові санкції
  • Торгівля людьми
  • Незаконний обіг зброї
  • Сексуальне насильство над дітьми
  • Кіберзлочинність
  • Боротьба з тероризмом та попередження радикалізації
  • Шенген та зовнішні кордони
  • Політика міграції, політика притулку та візова політика
  • Захист критичної інфраструктури та стійкість критично важливих суб’єктів

Слід підкреслити, що із завершенням обговорення  блоку «Юстиція, свобода та безпека» було завершено перший раунд обговорення змістовного наповнення Дорожньої карти за сферою «Верховенство права», після чого органи державної влади повинні привести своє змістовне наповнення у відповідність до отриманих рекомендацій. Наступним етапом має бути спільна нарада за участі організацій громадянського суспільства та органів державної влади 21 серпня 2024 року, на якій будуть комплексно обговорюватися змістовні пропозиції до Дорожньої карти, підготовлені організаціями громадянського суспільства.

  • Щодо оновлення інформації стосовно прогресу України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу

Оскільки вже в жовтні 2024 року очікується новий звіт Європейської Комісії про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року, робота над оновленням інформації щодо прогресу України в рамках Пакета розширення ЄС складає левову частку євроінтеграційної діяльності Міністерства юстиції України. Зокрема, 15 серпня 2024 року Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Наталія Панчук за дорученням заступника Міністра юстиції з питань європейської інтеграції взяла участь у нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України О.В. Стефанішиної щодо виконання Україною рекомендацій Єврокомісії, представлених у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС 2023 року.

Метою наради було обговорення реалізації органами державної влади завдань Кластеру 2 «Внутрішній ринок» Плану заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року.

Зазначимо, що вказаний План заходів був затверджений 9 лютого 2024 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 133. У рамках Кластеру 2 «Внутрішній ринок» Плану заходів Міністерство юстиції України визначено головним виконавцем за 1 захід щодо розроблення нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування діяльності відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави» (пункт 60 (1) Плану заходів). Так, під час наради Ольга Стефанішина відзначила, що більш ніж 60% з 78 заходів за Кластером 2, визначених у Плані, вже було виконано або перебуває у процесі виконання.

Таким був цей євроінтеграційний тиждень! Стежте за новими публікаціями «Євроінтеграційного newsletter Мін’юсту» та дізнавайтеся про важливі події на шляху України до Європейського Союзу.

Автор

Залиште коментар