Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рейтинг найскандальніших і розкішніших держзакупівель в 2012 році

0 101

“Тиждень.ua” зібрав найгучніші та найскандальніші державні закупівлі, які були проведені у 2012 році.

Не скупився минулого року на витрати Нацбанк під керівництвом Сергія Арбузова, якого президент призначив першим віце-прем’єром.

Зокрема, на 2,51 млн грн НБУ накупив “швидку” і медичного обладнання, в тому числі медичні ноші-каталку за ціною вітчизняного легковика. Виділив 2,67 млн гривень на ремонт гаража.

Крім того, Нацбанк закупив оргтехніки на 26 млн грн, переплативши лише за монітори 32%, а на свою базу відпочинку із шикарними меблями в Карпатах цього року витратив вже 87 млн грн.

У 2012 році Державне управління справами закупило для президентських їдалень імпортну суницю по 430 грн та малину по 670 грн за кілограм, а також осетрову ікру по 1150 грн за 113 грамову баночку, шампанське “Вдова Кліко” по 618 грн за пляшку, качину печінку по 465 грн/кг, бараняче каре по 540 грн/кг.

У президента згодом пояснили, що усі замовлені делікатеси “не потраплять на стіл глави держави чи інших державних службовців”, а будуть використані для обслуговування іноземних посольств.

Загалом утримання президента Януковича в 2012 році обійшлося платникам податків у щонайменше в 635 млн грн.

Приміром, лише 31,7 млн грн було виділено на фінансування перевезень президента у 2012 році. При цьому вертолітні польоти Януковича обійшлися держбюджету вдвічі дорожче, ніж закордонні візити.

Більше того, за модернізацію одного із вертольотів Януковича заплатять у вісім разів дорожче, ніж він коштує. Так, у грудні було укладено угоду на послуги з модернізації вертольота 8МТВ-1 вартістю 5,35 млн дол. Разом з тим у жовтні цей вертоліт був застрахований на 5,28 млн грн, а це у вісім разів дешевше, ніж вартість замовленої модернізації.

У лютому інтернет облетіли фото інтер’єру із позолотою і мармуром нібито літака президента. Втім, у Януковича від цих фото відхрестилися.

Не менше вразила сусіпльство реконструкція павільйону з альтанкою у карпатській резиденції президента “Синьогора”, на яку виділили 23,99 млн грн. Відзначимо, що для цієї резиденції газ продають на 250 дол дешевше, ніж для лікарень.

Не забувають і про народних депутатів. Так, у 2012 році депутатська лікарня “Феофанія” купила перший у світі 4D томограф за 32 млн грн.

А за ремонт кілометра дороги у 2012 році чиновники платили “своїм фірмам” до 9 млн бюджетних гривень. Крім того, попри урядову заборону минулого року за кошти держбюджету було придбано безліч нових машин.

У деяких випадках поняття “закупівля транспортного засобу” чиновники замінили на – “оренда”. При цьому іноді оренда є дорожчою від вартості самих автомобілів.

Навесні установа Міносвіти замовила друк підручників, найдорожчим з яких був підручник української мови для шкіл з навчанням польською мовою для 1 класу (його розробляла мати Валерія Хорошковського) – 647 грн за екземпляр. Тоді Міносвіти заявило, що така ціна виправдана маленьким тиражем. Згодом Фінінспекція жодних порушень у цій закупівлі не знайшла. А влітку у Табачника замовили букварідля 2 класу авторства матері Хорошковського за 500 грн за екземпляр.

Поза тим влітку “Чорноморнафтогаз” купив житлові вагончики, дорожчі за квартири у Києві. За три вагончики заплатили 2,56 млн грн, тобто 32,4 тис. грн за квадратний метр.

У свою чергу Держпідприємство з обслуговування повітряного руху, яке заборонило польоти над “Межигір’ям”, закупило штори в 11 разів дорожче від ринкової ціни.

Не відстають і чиновники в регіонах. Так, Харківська міськрада в 2012 році закупила iPad на 25% дорожче від ринкової ціни – по 7 141 грн/од (загалом на 1,21 млн гривень). Цю ціну і закупівлю в міськраді назвали виправданою і ринковою і у жовтні придбали офісної техніки та програмного забезпечення ще на 1,26 млн грн.

А харківське метро на додачу до 10 лавок вартістю 1,5 млн грн закупило двомовні таблички до Євро-2012 за ціною квадратного метра житла.

Джерело:

Український тиждень

Автор

Залиште коментар