Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Кому не подобається українська книга

0 101

    Будемо відверті, податкові пільги – це умова виникання, яка а надає українській книзі утримуватися незважаючи на накати антиукраїнської політики. На неодноразові звернення, пропозиції і вимоги Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів щодо необхідністі термінової розробки і реалізації Державної програми популяризації української книги і читання, Мінфін відповідав, що така програма “передчасна”. З цього приводу хочу нагадати слова французького філософа Дені Дідро:”Людина, яка перестає читати, – перестає мислити!”
    Про проект документа «Концептуальні зміни податкової системи», що вміщує скасування ряду пільг, у тому числі у книговидавничій галузі, видавці, письменники, книгорозповсюджувачі в один голос говорять, що такий податковий хід, як відновлення ПДВ та податок на прибуток, може стати непосильним, а то й смертельним тягарем для української книги. Поява нової податкової політики продиктована не лише бажанням підлатати бюджетні діри. “Латку” та нове “джерело” прибутків Мінфін вирішив пошукати чомусь саме у найбіднішій сфері – гуманітарній. Для бюджету України ці “гроші з книг” – крапля в морі, яка погоди не зробить, а от для вітчизняного книгороба скасування пільг – удар у спину та крок до культурної, гуманітарної кризи. Адже впровадження ПДВ та податок на прибуток у книжковій сфері потягне за собою стрімке подорожчання книжок та поставить під загрозу існування низки видавництв та книжкових магазинів. А це призведе до руйнування всієї системи українського книговидання та знищення українського культурного простору загалом. Так, президент Львівського форуму видавців Олександра Коваль на проект змін до Податкового кодексу наводить переконливі цифри. “Після скасування пільг українські книжки можуть подорожчати вдвічі, – підрахувала вона. – У результаті запровадження податку на додатну вартість книжка відразу подорожчає на 19% (податкова ставка 2013 року). Видавець і продавець книжок захочуть компенсувати за рахунок того ж середньостатистичного українця ще й втрачений податок на прибуток, щоб залишити свої обігові кошти принаймні на рівні минулого року. Це додасть до ціни книжки 10-15% вартості. А ще ж треба врахувати девальвацію гривні, яка настане після виборів (орієнтовно 20-25%), тоді й папір, і енергоносії подорожчають, так що додайте ще 15-20% до ціни, інфляція – 15-20%. Не здивуйтеся, якщо 2 січня прийдете в книгарню і побачите, що книжка, яку ви хотіли прочитати, коштує рівно вдвічі дорожче, ніж коштувала 30 грудня. А що потім? Неминучий крах малих видавництв (саме тих, які видають наших улюблених українських письменників, елітарну літературу і недорогі книжки для дітей), скорочення асортименту і закриття малих книгарень. А за тим настане, масове вторгнення російської літератури, яка виявиться дешевшою за українську. Недалекоглядна політика наших правителів щодо мовного питання ще пришвидшить цю інвазію, яка призведе до повної руйнації українських видавництв”.
Мінфін та ДПС виправдовують доцільність свого плану тим, що книжковий бізнес – це таки бізнес, а отже, преференцій йому не треба, мовляв, йому потрібна здорова конкуренція, а не пільги. “Неможливо продавати книжки так само, як продається горілка чи ковбаса, – протестує Олександра Коваль. – Держава мусить стимулювати їхній попит».
    Додамо, що скасування пільг у книговидавничій сфері – черговий подарунок Росії від української влади, наступний після прийняття закону про мовну політику, це крок у передвиборчій кампанії. Погодьмося з тим, що розумна держава має створювати для своєї мови, інформаційного і культурного простору найкращі умови. Якісні книги, створені українськими видавцями, – це запорука інформаційної безпеки держави.
Президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін звернувся до всіх небайдужих з відкритим листом, у якому закликав розпочати безстрокову протестну інтернет-акцію під умовною назвою «Жодного дня без листа Президенту України і Прем’єр-міністру України». Щоденно учасники акції надсилають на електронні адреси Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів і ДПС листи з вимогою визнання національної книги стратегічним продуктом для держави, введення в дію Державної комплексної програми розвитку національної книговидавничої справи та популяризації у суспільстві книги і читання, зняття з розгляду питання внесення змін до Податкового кодексу в частині, що стосується відміни податкових пільг для української книги і друкованих ЗМІ.
    В Україні продукується на рік близько однієї книги на одного мешканця. За цим показником наша держава знаходиться на останньому місці в Європі, відстаючи від європейських стандартів у 5-6 разів. Але це лише виробництво, а споживання книги відстає в 10 і більше разів… Сказано вірно і точно. Книгу потрібно врятувати, а не ховати.

Віктор Ковальський,
президент видавничої організації «Юрінком Прес».

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар