Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Для навчання завжди є час

0 83

Юрінком Прес розпочинає власну програму семінарів і тренінгів

 Юрінком Прес – найбільше українське видавництво юридичної літератури. Великим попитом користуються його науково-практичні коментарі до чинних кодексів, юридичні енциклопедії, навчально-методичні посібники, коментарі судової практики. Продукція видавництва, наукові розробки його авторів набули міжнародного визнання і постійно презентуються на Франкфуртській, Варшавській та Московській міжнародних книжкових ярмарках.

1 грудня Юрінком Прес започаткував серію ексклюзивних семінарів і тренінгів для фахівців з правових питань – практиків і науковців.

 Тема першого семінару: «Складання договору як уникнути помилок. Сучасні підходи судової практики». Проводив його відомий фахівець і автор численних публікацій, кількох монографій-коментарів до судової практики, доктор філософії у галузі права Сергій Теньков. Аудиторію склали адвокати, юрисконсульти, нотаріуси, викладачі, інші фахівці у галузі права.

 Відкрив семінар президент Юрінком Прес, доктор права Віктор Ковальський. У своєму зверненні до слухачів В. Ковальський підкреслив велике значення взаємодії теорії та практики, висвітлив вплив сучасної правової науки на судову практику.

 Семінар проводився за програмою, що відображає найбільш актуальні проблеми сучасного договірного права і дискусійні питання судової практики. Зокрема, до програми були включені такі питання: особливості укладення та нові вимоги до договорів за Податковим кодексом, електронна форма договору і що означає на практиці письмова форма, як складати протоколи розбіжностей, використання у сучасних умовах печаток, укладання договорів, не передбачених чинним законодавством, змішані договори, як встановлювати в договорі штрафні санкції (пеня, штраф), пеня після закінчення терміну дії договору, після рішення суду, чи можна збільшувати штрафні санкції, обмежені законом, зменшення судом штрафних санкцій, як правильно сформулювати форс-мажор (нові підходи Вищого господарського суду України), хто має право підписувати договори, особливості для зовнішньоекономічних контрактів.

 Предметом розгляду стали й інші актуальні питання судової практики за договорами.

 Одним з найцікавіших для слухачів семінару виявилося питання: «Хто має право підписувати договори. Типові порушення і наступне схвалення договору, підписаного з перевищенням повноважень». Відсутність у керівника необхідних повноважень при здійсненні певних юридичних дій, помилки при їх оформленні істотним чином впливають на вирішення судових спорів. Останнім часом актуальність таких справ значно зросла у контексті посилення боротьби з рейдерством, зокрема, протидії призначенню нелегітимних керівників та їх наступним протиправним діям.

 Автор семінару С.Теньков проаналізував чинне законодавство і сучасну судову практику з наведених питань. Так, відповідно до ст.44 Закону України «Про нотаріат» нотаріус зобов’язаний ознайомитися не тільки з установчими документами юридичної особи, свідоцтвом про її державну реєстрацію, а й з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, аби перевірити, чи відповідає нотаріальна дія, яка вчиняється, обсягу цивільної правоздатності та дієздатності цієї юридичної особи. Учасники семінару мали можливість ознайомитись з останніми позиціями Вищого господарського суду України за конкретними справами.
 Істотних змін зазнала й судова практика застосування ст.241 ЦКУ. Донедавна положення саме цієї статті слугували захистом для договорів, укладених з перевищенням повноважень. Тут передбачено, що правочин, вчинений представником з перевищенням повноважень, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки особи, яку він представляє, лише у разі наступного схвалення правочину цією особою. Правочин вважається схваленим, зокрема, у разі, якщо особа, яку він представляє, вчинила дії, що свідчать про прийняття його до виконання. Слухачі семінару ознайомилися з новітньою судовою практикою з цих питань.

 Великий інтерес викликали актуальні питання практики застосування Податкового кодексу України. Новий Кодекс робить за необхідне пильнувати не лише нарахування і сплату податків, а й процес укладення і виконання господарських договорів з огляду на вимоги податкового законодавства. Особливу увагу доповідач С.Теньков закцентував на питаннях складання і достовірності бухгалтерської документації, позиціях податкових органах.

 Слухачі отримали необхідний довідкових матеріал, цікаві судові преценденти, як у друкованому, так і у електронному вигляді.

 Під час проведення семінару виникали жваве обговорення і продуктивна дискусія з питань, що розглядалися. Учасники поділилися власним досвідом участі у розв’язанні конфліктів між суб’єктами господарювання.

 Після закінчення занять учасники висловили надію на продовження таких акцій Юрінкомом Інтер у майбутньому.

Артем ГОНТА

Теги:

Юрінком Прес, серія тренінгів та семінарів, найбільше українське видавництво юридичної літератури, міжнародна книжкова ярмарка, С.А. Теньков, навчально-методичні посібники, тренінги для фахівців з правових питань, актуальні питання судової практики, панорама тижня

Джерело:

ЮВУ № 49 (858)

Автор

Залиште коментар