Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В.Ющенко підписав закон про відновлення створених для АПК умов запобігання негативним наслідкам фінансової кризи.

0 70

Президент України Віктор Ющенко підписав закон від 22 грудня 2009 р. № 1782-VІ “Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи”. Текст закону сьогодні було розміщено на офіційному сайті глави держави.

Метою прийняття закону є відновлення створених для агропромислового комплексу сприятливих умов запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи.

Зокрема, у законі “Про державну підтримку сільського господарства України” передбачено, що з метою забезпечення надходження коштів до спеціального фонду державного бюджету Аграрний фонд має право здійснювати реалізацію об’єктів державного цінового регулювання, використовуючи сприятливу ринкову кон’юнктуру.

Згідно із документом, зерно, яке є об’єктом державного цінового регулювання або під обсяг якого була одержана бюджетна позика у режимі державних заставних закупівель, зберігається виключно у сертифікованому зерновому складі (зерносховищі, елеваторі). Плата за таке зберігання не може перевищувати 2% від вартості такого зерна, розрахованої від мінімальної закупівельної ціни (у розрахунку за кожні 30 календарних днів такого зберігання кожної метричної одиниці виміру її обсягу.

Законом передбачено також, що Кабінет міністрів встановлює режим цінового регулювання вартості таких послуг: ветеринарної медицини (проведення лабораторних досліджень, оформлення ветеринарного сертифіката або свідоцтва); хлібної інспекції (огляд та оформлення сертифікатів); карантинної інспеїщії (огляд та оформлення сертифікатів, проведення фумігації); ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин. При цьому, вартість таких послуг не може перевищувати ціну, розраховану за 20-відсотковою нормою рентабельності до витрат, здійснених на їх надання.

Сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м’ясо та м’ясопродукти у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м’ясо в живій вазі. Порядок нарахування, виплат і використання зазначених коштів визначається урядом.

Законом визначено, що “зазначено норма діє без обмеження строку її застосування і призупиняється, коли у законі про державний бюджет на відповідний рік передбачено, що сума податку на додану вартість, яка сплачується до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м’ясо та м’ясопродукти та іншу продукцію переробки тварин і птиці, закуплених у живій вазі (шкури, субпродукти, м’ясо-кісткове борошно), спрямовується до спеціального фонду державного бюджету з подальшим використанням його на здійснення виплати доплат на одну корову, наявну на 1 січня відповідного року, на підставі довідок, виданих сільськими, селищними, міськими чи районними у містах радами, – для фізичних осіб та копії звіту про стан тваринництва (форма №24 (річна)) стосовно наявності корів, засвідчену органами державної статистики, – для юридичних осіб у порядку, визначеному Кабінетом міністрів”.

Документом встановлено також, що “сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності, які не обрали спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, передбаченого статтею 8-1 цього закону, і працюють за загальною системою оподаткування податком на додану вартість, за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м’ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції”.

Єдиний державний реєстр великої рогатої худоби повинен містити достатні відомості про велику рогату худобу для належного адміністрування виплат дотацій та забезпечувати можливість власнику великої рогатої худоби завчасно перевірити наявність у нього права на отримання дотації.

Законопроект був підготовлений у зв’язку з тим, що рішенням Конституційного суду України від 24 листопада 2009 р. №29-рп/2009 закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу” від 4 лютого 2009 р. №922 визнано таким, що не відповідає Конституції України.

Джерело:

РБК – Україна

Автор

Залиште коментар