Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Спрощуємо ведення бізнесу: ліцензії на виробництво алкоголю для малих виноробних підприємств скасували

0 260

Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, що спрощують реєстрацію та ведення виноробного бізнесу. Відповідний законопроtкт (№9030) народні депутати України підтримали в другому читанні та в цілому на засіданні 9 серпня 2023 року.

Спростити реєстрацію бізнесу для виноробів рекомендувала Міжвідомча робоча група з дерегуляції під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки Юлії Свириденко. Зокрема, малі виробники вина та винної продукції скаржились на складнощі з отриманням ліцензій на виробництво алкоголю та завелику кількість звітності, яку необхідно складати щомісяця.

Що саме зміниться?

  • скасовується необхідність отримання малими виробництвами виноробної продукції ліцензії на виробництво алкоголю. Натомість створять Реєстр малих виробництв виноробної продукції;
  • зменшаться вимоги до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції;
  • замість щомісячної звітності виробники складатимуть щорічну;
  • дозволяється розлив вина та винних напоїв у металеві банки та кеги (як це заведено в Європі та США).

Також Верховна Рада підтримала за основу законопроtкт про “Про виноград та продукти виноградарства” (№9139). Після ухвалення закону та набуття ним чинності профільне законодавство буде приведене у відповідність із нормами ЄС. Зокрема буде:

  • уніфіковано терміни та визначення, класифікацію сортів винограду та вимоги до виробництва продуктів виноградарства та виноробства;
  • визначено механізм захисту на території України географічних зазначень;
  • ухвалено створення єдиного державного “Виноградарсько-виноробного реєстру”;
  • передбачено можливість державної підтримки виноградарства та виноробства;
  • встановлено принципи проведення перевірок виробництва виноробної продукції, визнано контролюючі установи та їх повноваження, конкретизовано санкції, які встановлюються за порушення вимог закону.

Загалом за 6 місяців реформи дерегуляції Уряд переглянув понад 800 інструментів регулювання роботи бізнесу. До МРГ, створеної в січні 2023, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, USAID/UKAid проtкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS”.

Рекомендації щодо спрощення чи скасування ліцензій та дозволів МРГ складає, зокрема, і на запит підприємців. Залишити заявку на перегляд конкретних інструментів можна за посиланням.

 

 

 

 

Міністерство економіки України

Автор

Залиште коментар