Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вдосконалення покарань у виді штрафу…

0 59

Законодавство України з огляду на нові виклики сучасного суспільства потребує постійного вдосконалення. Важливою складовою такої модернізації є розроблення та закріплення дієвих методів запобігання правопорушень та пропорційного покарання винних. При цьому враховуючи особу, майновий стан та інші індивідуальні ознаки порушника. Окрім цього дані заходи мають приносити користь державі.

Так, нещодавно прийнятий Верховною Радою  проєкт Закону України № 9149 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт» передбачає, зокрема, заміну штрафу іншим видом покарання у разі, якщо стягнути штраф неможливо у зв’язку з відсутністю майна та коштів у боржника. Законопроєктом надана можливість відбувати громадські роботи в межах всього міста або області, за умови забезпечення транспортування засуджених на об’єкт та у зворотному напрямі.

Відповідно до проєкту Закону вносяться зміни до Кримінально-виконавчого кодексу шляхом його доповнення новою статтею 13-1, в якій пропонується передбачити, що засуджені до покарань у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт та звільнені від відбування покарання з випробуванням сплачують витрати, повʼязані з виконанням судового рішення. Такі зміни сприятимуть наповненню спеціального фонду державного бюджету, кошти якого будуть спрямовуватись на організацію та забезпечення виконання покарання. Але існуватимуть й обмеження: максимальний розмір витрат, пов’язаних з виконанням судового рішення, не може перевищувати п’ятдесяти відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Також з можливих запроваджень є:

  • поєднання повноважень уповноваженого органу з питань пробації та державної виконавчої служби. Зокрема, можливість залучення органів державної виконавчої служби для примусового стягнення штрафу у випадку його несплати засудженим та ініціювання заміни штрафу іншим видом покарання лише у разі, якщо стягнути штраф неможливо у зв’язку з відсутністю майна та коштів у боржника;
  • збільшення щоденного виконання громадських робіт до восьми годин, що надасть можливість засудженим швидше відбути це покарання, а також привабить роботодавців. При цьому встановлювати графік щоденного виходу на роботу засудженого повинен буде власник підприємства, установи, організації спільно із засудженим з урахуванням часу роботи (навчання) засудженого на основній роботі;
  • внесення зміни до Закону України «Про пробацію» в частині доповнення переліку покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, на які поширюється пробація, покаранням у виді штрафу.

Джерело: https://minjust.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар