Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

МОЗ продовжує співпрацю з міжнародною організацією «Лікарі без кордонів»

0 113

Міністерство охорони здоров’я продовжує звертатися до міжнародних організацій з проханням перевірити, як забезпечується право на медичну допомогу для українських полонених та громадян, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Про це Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив під час чергової зустрічі з представниками гуманітарної організації «Лікарі без кордонів».

«24 лютого, у день повномасштабного вторгнення рф, першими, з ким ми зустрілися в Міністерстві, були саме “Лікарі без кордонів”. І ми надзвичайно вдячні за вашу працю та допомогу, за надійне плече, яке ви підставили нашим медичним працівникам. Для нас дуже цінна допомога в частині медичної евакуації поранених та важкохворих українців залізницею, які наразі здійснює організація, а також за надання медичної допомоги на тимчасово окупованих територіях. Це важливо для нашої медичної системи, адже війна триває, і виклики нікуди не зникли, тому розраховуємо і на подальшу підтримку», — зазначив під час зустрічі Міністр.

Водночас за його словами залишається відкритим питання, з яким МОЗ постійно звертається до всіх міжнародних місій та гуманітарних організацій щодо інформації про те, чи надається і як надається медична допомога нашим громадянам, у т.ч. й пораненим та полоненим, в окупації, а також на територіях, куди їх примусово вивезли окупанти.

«На жаль, жодної інформації, яка б свідчила про те, що наші полонені, серед яких є і медичні працівники, мають доступ до медичних послуг, ми так і не отримали ні від Червоного Хреста, ні від ВООЗ чи “Лікарів без кордонів”», — сказав очільник МОЗ.

Також під час зустрічі сторони обговорили питання організації медичної допомоги населенню на нових деокупованих територіях, продовження співпраці у напрямі медичного супроводу для внутрішньо переміщених осіб та подальшої координації у разі виникнення радіаційної загрози через терористичні дії рф на ЗАЕС.

Крім того, обговорили співпрацю з відновлення психічного здоров’я українців та у сфері реабілітації.

Мова йшла й про пропозицію від міжнародної медичної організації «Medecins Sans Frontieres» заснувати в Україні своє постійне представництво.

Нагадаємо, що МОЗ продовжує звертатися до міжнародних організацій з проханням перевірити, як забезпечується право на медичну допомогу для українських полонених та громадян, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, а також сприяти в організації гуманітарних коридорів для доставлення лікарських засобів.

 

Міністерство охорони здоров’я України

Автор

Залиште коментар