Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міністр фінансів Сергій Марченко підписав Угоду з ЄС про участь України у програмі «Митниця»

0 72

Сьогодні, 5 вересня, у Брюсселі Міністр фінансів України Сергій Марченко та комісар Євросоюзу з економіки Паоло Джентілоні підписали Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу для співробітництва в галузі оподаткування «Митниця» для співробітництва в митній сфері.

«Приєднання України до програми співробітництва з ЄС з митних питань «Митниця» стане важливим практичним елементом політики Уряду України у сфері європейської інтеграції, а також необхідним кроком для поглиблення співпраці України та ЄС у митній сфері, зокрема, в умовах набуття нашою державою статусу кандидата в члени ЄС», – підкреслив у своєму виступі Сергій Марченко під час пленарного 8-го засідання Ради асоціації Україна – ЄС.

Участь України у програмі «Митниця» як асоційованої країни дозволить користуватися усіма перевагами цієї Програми щодо співробітництва між митними адміністраціями, а саме:

  • розробка та зміцнення потенціалу ІТ, зокрема розробка та експлуатація європейських електронних систем;
  • підвищення кваліфікації фахівців та обмін досвідом;
  • дослідницька та інноваційна діяльність;
  • спільні комунікаційні заходи тощо.

Окрім того, Україна розраховує на обмін знаннями та кращими практиками між працівниками митних та податкових органів країн-учасниць та можливість використовувати відповідні ІТ-системи для обміну інформацією та доступ до баз даних.

Нагадаємо, що сьогодні українська делегація на чолі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем взяла участь у пленарному 8-му засіданні Ради асоціації Україна – ЄС у Брюсселі.

Міністр фінансів Сергій Марченко також під час свого виступу привітав офіційне запрошення України приєднатись до міжнародних митних конвенцій та підписав Угоду про участь України у Програмі ЄС «Митниця».

 

Міністерство фінансів України

Залиште коментар