Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Майже 100 тисяч таблеток для знезараження питної води видано мешканцям постраждалих областей внаслідок теракту на Каховській ГЕС

0 112

Засоби для дезінфекції води видають фахівці центрів контролю та профілактики хвороб. Знезаражувальні таблетки для питної води розповсюджують у кілька способів. Під час виїздів у громади спеціалісти ЦКПХ видають їх населенню, будинки та криниці яких були затоплені. Частину бактерицидних таблеток надають органам місцевого самоврядування — для прискорення розповсюдження у громадах. Також таблетки для знезараження питної води отримують підприємства, які забезпечують населення питною водою, та об’єкти критичної інфраструктури постраждалих областей.

«На територіях постраждалих областей видано 98 664 таблетки для потреб населення та об’єктів критичної інфраструктури. Їх розподіляють центри контролю та профілактики хвороб, їх спеціалісти пояснюють, як правильно дезінфікувати воду, виходячи з дозування таблеток», — зазначив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Таблетки, призначені для знезараження питної води, знищують хвороботворні мікроорганізми, які можуть викликати гострі кишкові інфекції. Додаткові резерви бактерицидних таблеток та знезаражувальних засобів для питної води сформовані на рівні інших областей та за потреби будуть перерозподілені.

Щодня спеціалісти ЦКПХ проводять роз’яснювальну роботу з населенням щодо профілактики інфекційних захворювань та отруєнь. Наразі спалахів гострих інфекційних хвороб та випадків холери на постраждалих територіях внаслідок підриву Каховської ГЕС — не виявлено. Усіх пацієнтів з підозрою на гострі кишкові інфекції додатково перевіряють на холеру. Для цього лікарні забезпечені тестами (швидкими та ПЛР) для діагностики та спеціальними наборами для лікування у разі випадків холери.

Нагадаємо, спеціалісти ЦКПХ проводять щоденний моніторинг питної води та води з поверхневих водойм. Після затоплення понад 30 % проб води, відібраних з поверхневих водойм Херсонської, Одеської та Миколаївської областей, не відповідають гігієнічним нормам. Серед небезпечних — сальмонели, ротавірус, яйця та личинки гельмінтів, кишкова паличка. Тому купання у ній та використання такої води для господарських потреб заборонено.

 

 

 

 

Міністерство охорони здоров’я України

Автор

Залиште коментар