Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Які вакансії є зараз актуальними на ринку праці?

0 243

Найбільший попит на ринку праці України, як і до війни, зберігається на кваліфікованих представників робітничих професій та працівників сфери торгівлі. Поступово зростає й рівень оплати праці за відповідними вакансіями, що пропонуються роботодавцями.

Топ-10 професій за кількістю наявних пропозицій роботи на Єдиному порталі вакансій, який було створено спільними зусиллями Державної служби зайнятості та шести провідних українських сайтів з пошуку роботи і щодня налічує понад 220 тисяч пропозицій роботи на сьогодні виглядає так:

  • продавець-консультант – 9379 вакансій;
  • менеджер з продажу – 7416;
  • кухар – 6057 ;
  • бухгалтер – 5962;
  • вантажник – 4346;
  • лікар – 3385;
  • швачка – 2812;
  • бариста – 2382;
  • водій автотранспортних засобів – 2336;
  • машиніст – 2030.

Максимальний розмір заробітної плати в запропонованих вакансіях на порталі становить: продавець-консультант – 50 тис. грн; менеджер з продажу – 275 тис. грн; кухар – 55 тис. грн; бухгалтер – 80 тис. грн; вантажник – 40 тис. грн; лікар – 120 тис. грн; швачка – 50 тис. грн; бариста – 50 тис. грн; водій автотранспортних засобів – 60 тис. грн; машиніст – 66 тис. грн.

Високий рівень оплати праці роботодавці пропонують кваліфікованим працівникам з досвідом роботи за виконання складних завдань, або за роботу в особливих умовах. Також, часто роботодавці вимагають наявності у претендентів високого рівня освіти, знання іноземних мов, уміння працювати у стресових ситуаціях та вирішувати складні виробничі проблеми. Також оплата праці може бути пов’язана з наявністю певних здібностей та навичок, таких, як гнучкість, комунікабельність та адаптивність тощо.

У базі даних Державної служби зайнятості станом на 25 вересня 2023 року налічується 65 тисяч актуальних вакансій. У професійному розрізі, найбільше вакансій подано роботодавцями для працевлаштування:

• кваліфікованих робітників з інструментом – 21% всіх поданих вакансій (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекар, маляр);

• робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 16% (водій, токар, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, тракторист, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана (кранівник));

• працівників сфери торгівлі та послуг – 15% (кухар, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, охоронник, офіціант, молодша медична сестра, бармен, соціальний робітник, перукар);

• професіоналів – 14% (вчитель, вихователь, викладач, фармацевт, лікар загальної практики-сімейний лікар, інженер, практичний психолог);

• фахівців – 11% (асистент вчителя, бухгалтер, сестра медична, асистент вихователя, майстер виробничого навчання, механік, шеф-кухар, електрик дільниці).

• некваліфікованих працівників – 11% (підсобний робітник, прибиральник службових та виробничих приміщень, робітник з комплексного прибирання будинків, вантажник, двірник, укладальник-пакувальник, робітник з благоустрою, прибиральник територій, сторож).

Середній розмір заробітної плати у вакансіях, що подаються до служби зайнятості, становить 11 тис. гривень, зокрема для:

  • керівників, менеджерів – 13 тис. гривень;
  • професіоналів, кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації та устаткування машин – 12 тис. гривень;
  • працівників сфери торгівлі та послуг – 11 тис. гривень;
  • кваліфікованих робітників з інструментом – 11 тис. гривень.

При цьому в базі даних служби зайнятості є окремі пропозиції роботи з відносно високою заробітною платою, наприклад: фахівець з розроблення комп’ютерних програм – 110 тис. грн, інженер-програміст – 90 тис. грн, ливарник металів та сплавів – 70 тис. грн, слюсар-інструментальник – 60 тис. грн, водій – 60 тис. грн, агроном – 52 тис. грн, директор відділення – 49 тис. грн, лікар – 45 тис. грн, архітектор – 45 тис. грн, аналітик (банківська діяльність) – 42 тис. грн, плавильник металу – 40 тис. гривень.

Звісно, можна самостійно здійснювати пошук роботи через Єдиний портал вакансій, оформити підписку на вакансії через боти служби зайнятості у Telegram та Viber або доручити цю справу професіоналам і звернутись до найближчого центру зайнятості.

За сприяння служби зайнятості громадяни можуть опанувати нову професію або підвищити свою кваліфікацію шляхом професійного навчання або отримання ваучера. Наразі є популярною “дуальна освіта”, коли практична частина курсу навчання здійснюється безпосередньо на робочому місці у майбутнього роботодавця.

 

 

 

 

Державна служба зайнятості

Автор

Залиште коментар