Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Державна реєстрація зміни імені

0 110

Кожна людина має ім’я. Тим більше, в українському законодавстві закріплено право фізичної особи на ім’я (ст. 294 Цивільного кодексу України). Ім’я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

Стаються випадки, коли за бажанням або при необхідності особа хоче змінити своє ім’я, і це цілком можливо. А саме, фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові. Або ж фізична особа, при досягненні чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім’я, та (або) по батькові за згодою батьків (одного з батьків — у разі, коли другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері), або за згодою піклувальника.

Державна реєстрація зміни імені проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за заявою фізичної особи, яка досягла відповідного віку, за місцем її проживання за наявності в архівах відділів державної реєстрації актів цивільного стану відповідних актових записів цивільного стану та відомостей у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. Якщо ж ці записи відсутні, реєстрацію зміни імені може бути проведено тільки після їх поновлення та внесення відомостей до Реєстру в установленому порядку.

Слід звернути увагу, що в  разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» подати заяву про зміну імені можна до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника.

Заява про зміну імені має подаватись у письмові формі особисто заявником. Існує строк розгляду такої заяви – три місяці. Відомості про зміну імені фізичної особи підлягають обов’язковому внесенню до Реєстру.

До заяви про зміну імені додаються:

  • свідоцтво про народження заявника;
  • свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі) або свідоцтво про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);
  • свідоцтва про народження дітей (у разі, коли заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
  • свідоцтва про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
  • фотокартка заявника;
  • письмове зобов’язання заявника, складене у довільній формі, справжність підпису на якому нотаріально засвідчена, про його обізнаність щодо встановленої законом відповідальності за повідомлення неправдивих відомостей і необхідність обміну паспорта та інших документів у разі зміни імені (у випадку, передбаченому абзацом другим пункту 3 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні);
  • квитанція про сплату державного мита.

 

У випадку державної реєстрації  зміни імені призовника і військовозобов’язаного відділ державної реєстрації актів цивільного стану в семиденний строк після проведення такої державної реєстрації  надсилає повідомлення районному (міському) військовому комісаріату, у якому він перебуває на обліку, а також повідомлення до територіального органу Національної поліції України, територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем проживання заявника.

 

Джерело: https://minjust.gov.ua/news/ministry

Автор

Залиште коментар