Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Міцний фундамент українсько-арабських відносин

0 80

Президент України Віктор Ющенко відвідав з офіційними візитами Лівію та Єгипет.

«Нашим країнам вдалося вибудувати міцний фундамент для відносин, націлених на майбутнє. На цій основі мають послідовно розвиватися взаємини України та Лівії – від діалогу в рамках ООН і міжнародних організацій до активної взаємодії у багатьох галузях економіки, культури, гуманітарної сфери і туризму», – сказав Президент В. Ющенко під час переговорів з лідером Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамахерії Муаром Каддафі.

«Організація нових за змістом відносин України з Лівією і рядом інших африканських країн для нас є пріоритетом, – прокоментував Віктор Ющенко на прес-конференції підсумки офіційного візиту до Лівії. – Я висловлюю упевненість у тому, що рівень і динаміка таких відносин, в яких немає проблемних сторінок, мають бути посилені».

«Під час переговорів ми висловилися за скасування візового режиму між Лівією та Україною для бізнесменів і дипломатів. Цим ми хочемо підкреслити, що дві держави зацікавлені у посиленні контактів дипломатичних, бізнесових та міжлюдських», – пояснив глава держави. «Я висловлюю сподівання, що підписана нами програма міждержавного співробітництва наповнена конкретними проектами, котрі вигідні обом сторонам. Зокрема, ми намітили шляхи співробітництва в енергетиці, зокрема в ядерній сфері, та уважно проаналізували такі можливості у нафтогазовій, насамперед, щодо спільної розвідки родовищ нафти і газу та нафтопереробки. Саме тут український фах, досвід, українська робоча сила могли б добре працювати. Окрім цього, ми відкрили нову сторінку стратегічної співпраці з Лівією в аграрному секторі, на ринку зерна, а також відновили співпрацю у військово-технічній галузі. Я вже сформував низку доручень відповідним міністерствам із цього приводу», – сказав Президент.

«Окремої уваги було приділено питанню співпраці в гуманітарній сфері. Зокрема, йшлося про можливості збільшити кількість лівійських студентів, які здобуватимуть освіту в українських вищих навчальних закладах, переважно зі спеціальностей у нафтогазовій, авіаційній та авіабудівній сферах та сільському господарстві», – зауважив В. Ющенко.

Також було проведено зустріч з українською громадою Лівії, де глава держави сказав: «Я відзначаю толерантне ставлення Лівії як мусульманської країни до розбудови мирного діалогу з іншими релігіями. Також важливо те, що на африканському континенті можна відвідати православну церкву. Це колосальна повага до нашої релігії, яку демонструє ця країна. Також я розглянув можливість відкриття української школи у столиці Лівії – Тріполі. На жаль, в Україні поки що немає правової бази для врегулювання цього питання, зокрема щодо підпорядкування та фінансування національних шкіл за кордоном. Глава держави підкреслив, що це питання залишається актуальним не лише в Лівії, а й в інших країнах. Я переконаний, що це серйозний недолік. Де є українська громада, туди ми повинні принести нашу освіту, культуру. Вирішення цього питання – недоступності рідних шкіл для громадян за кордоном – лежить головним чином у юридичній площині. Зокрема, вимагається внесення змін до законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту». Я готовий ініціювати такі зміни».

Стосовно розвитку відносин міжнародного масштабу Віктор Ющенко сказав наступне: «Україна вітає Лівійську Джамахерію з її обранням до числа непостійних членів Ради Безпеки ООН. Ми впевнені, що ця подія стане потужним кроком до зміцнення миру, стабільності й довіри на Африканському континенті».

З аеропорту м. Тріполі глава української держави відбув з офіційним візитом до Арабської Республіки Єгипет.

«Цей візит мав досить проривний характер для організації нових відносин, він був спрямований на налагодження необхідного діалогу між Україною та Єгиптом на всіх рівнях, – сказав Президент після завершення візиту до Каїру. – Я упевнений, що відносини у багатьох сферах співпраці ми розвинули і закріпили. Важливим досягненням вважаю те, що ми прийшли до згоди у питаннях особливої українсько-єгипетської співпраці у сфері космічних досліджень Ще до самого візиту я передбачав, що ми повернемося до України з Єгипту з таким же товстим портфелем домовленостей, як із Лівії».

«Наші переговори з президентом Єгипту Хосні Мубараком відбувалися в атмосфері відкритості та прагматизму – і це додає оптимізму для нового розвитку відносин між державами. Під час зустрічі ми приділили увагу питанню створення зони вільної торгівлі між Україною та Єгиптом, а також аспектам двостороннього співробітництва у торговельно-економічній, авіаційній, сільськогосподарській, нафтогазовій, військово-технічній сферах, а особливо – у галузі космічних досліджень. Стратегічно важливим є співробітництво між нашими країнами у сфері енергетики. Тема співпраці в цій сфері енергетики нас дуже цікавить. Для нас було дуже важливо закріпити тут конкретні домовленості. Як економіст я хочу сказати, що у нас є обставини для колосального взаємного прогресу», – окреслив Президент напрями економічної співпраці між двома державами.

«Я закликаю ділові та фінансові кола Єгипту звернути увагу на можливості, що існують для розвитку взаємовигідної співпраці між нашими країнами. Я як Президент хочу все зробити для того, щоб контакти між українським і єгипетським бізнесом були тісними і продуктивними. Українські підприємства мають бути представлені в Єгипті і навпаки. Це стосується сфери аграрно-промислового комплексу – ми хотіли б запросити єгипетський бізнес до співпраці в сільськогосподарському секторі, – сказав глава держави, виступаючи на Форумі представників провідних ділових кіл Єгипту в Каїрі. – На мою думку, головною перешкодою розвитку ефективних відносин між українським і єгипетським бізнесом на сьогодні є брак контактів та інформації один про одного. Відтак потрібно активізувати, зокрема, обмін інформацією про взаємні експортні та інвестиційні можливості».

На церемонії офіційного відкриття Станції управління єгипетським супутником «МісрСат-1», виготовленим в Україні фахівцями обох країн, Президент України заявив: «Я вітаю всіх з цим проектом. Це знак успішного виходу партнерства між Україною і Єгиптом на новий рівень. Хочу нагадати, що супутник «МісрСат-1» був успішно запущений 17 квітня 2007 р. з космодрому Байконур українським ракетоносієм «Дніпро-1. Я дякую і українській, і єгипетській сторонам за прекрасні зусилля, продемонстровані в реалізації цього проекту. Кооперація зусиль у космічній сфері – це є унікальна співпраця і її треба примножувати. Україна відкрита для підготовки і підвищення кваліфікації єгипетських фахівців. З метою посилення співробітництва відбулося підписання Угоди між урядом України і урядом Арабської Республіки Єгипет про співробітництво у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях. Це є, по суті, стратегічний документ, який визначатиме наші міждержавні відносини та відносини між відповідними корпораціями на десятки подальших років».

Після Каїру, Президент Віктор Ющенко відбув до Дамаску, де взяв участь у засіданні Ліги арабських держав. «Ми високо цінуємо зусилля цієї впливової міжнародної організації, спрямовані на досягнення міцного миру й стабільності в регіоні Близького Сходу, на становлення атмосфери довіри між державами різних культур і традицій. Я висловлюю надію на те, що партнерство між Україною і країнами Ліги арабських держав розвиватиметься активно і плідно», – зазначив Віктор Ющенко.

Автор

Залиште коментар