КСУ визнав неконституційним право депутатів виходити з фракції
Конституційний суд України визнав неконституційними положення ч. 5, 6 статі 13 закону України “Про статус народного депутата України”, ч. 4 статті 61 регламенту Верховної Ради. Таке рішення оприлюднене сьогодні, передає кореспондент РБК-Україна.
Вказані положення статей Закону і Регламенту на предмет їх конституційності передбачають право народного депутата України вільно виходити зі складу депутатської фракції (групи), не входити до жодної зареєстрованої депутатської фракції (групи) і право народного депутата, який вийшов зі складу фракції (групи) за особистою заявою, увійти до складу коаліції або опозиції.
За словами судді КСУ Петра Стецюка, після виходу або невходження нардепа з фракції повинне наступити припинення повноважень народного депутата.
При цьому П.Стецюк відзначив: “Народний депутат зобов’язаний знаходитися в депутатській фракції тієї політичної партії, виборчого блоку, за списком якого він був обраний народним депутатом”.
У той же час П.Стецюк відзначив, для того, щоб позбавити народного депутата його повноважень у разі невходження або виходу його з фракції, від якої він був обраний, необхідне рішення керівного органу партії, блоку політичних партій.
У свою чергу, голова КСУ Андрій Стрижак вважає, що КСУ не встигне до 14 липня ухвалити рішення за поданням щодо виходу двох депутатів з коаліції, оскільки у повному складі йде у відпустку.
Також він повідомив, що на сьогодні КСУ завершив розгляд всіх поданнів, які надійшли впродовж 2006-2007 рр. “На сьогодні на розгляді КСУ знаходяться 32 подання, які надійшли в КСУ в поточному році”, – заявив він.
Також він нагадав, що у разі, коли подання в КСУ має статус невідкладного, суд має один місяць часу для його розгляду.
Також КСУ визнав неконституційним Закон ВР, який забороняє КСУ розглядати на предмет конституційності закони, якими були внесені зміни до діючої Конституції.
Нагадаємо, в лютому 2007 року до КСУ надійшло подання 50 народних депутатів України про відповідність Конституції положень ч. 5, 6 статі 13 Закону “Про статус народного депутата України”, ч. 4 ст. 61 регламенту ВР і офіційного тлумачення положень Закону про перебування народного депутата України в депутатській фракції.