Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВККСУ відсвяткувала день народження

0 81

Вищій кваліфікаційній комісії суддів України 14 вересня виповнився один рік. Саме рік тому із прийняттям реформаторського Закону «Про судоустрій і статус суддів» вона отримала статус постійно діючого органу в системі судоустрою країни. До цього часу Комісія діяла на громадських засадах. Відзначити це свято вирішили урочисто у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України.

Привітати голову ВККСУ Ігоря Самсіна прийшли представники влади, керівники вищих спеціалізованих судів і КСУ, їхні заступники, а також науковці, викладачі юридичних ВНЗ та правоохоронці. Кожен з них зачитував вітальні промови та дарував подарунки, зазначаючи, що їхня вартість не перевищує ліміт, встановлений антикорупційними законами. Хоча букет троянд від прокурорів візуально «тягнув» на значно більшу суму, ніж половина мінімальної зарплати…

Свої привітання членам ВККСУ та голові цього органу від імені глави держави висловив керівник Головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою Андрій Портнов, вітальну адресу від Прем’єр-міністра Миколи Азарова зачитала заступник міністра юстиції Інна Ємельянова, а від спікера парламенту Володимира Литвина – народний депутат, заступник голови Комітету з питань правосуддя Валерій Бондик. Після святкових промов голів судів та їхніх заступників слід було очікувати виступ заступника голови Вищої ради юстиції Лідії Ізовітової. Однак із запрошенням її до мікрофону організатори свята чомусь зволікали.

Можливо, тому, що напередодні цієї урочистості члени ВРЮ обговорювали скарги кандидатів на посаду судді уперше щодо результатів кваліфікаційного іспиту, який не дозволив їм бути зачисленими до резерву на зайняття вакантних місць у судах. Щоправда, остаточного рішення з цього приводу так і не було ухвалено через існуючу неврегульованість взаємодії ВРЮ і ВККСУ з цього питання.

До речі, саме проведення вперше незалежного оцінювання знань претендентів на суддівську мантію занесли до найбільших досягнень роботи ВККСУ, звітуючи, що серед 3 тис. 430 екзаменованих осіб успішно пройшли суддівський іспит 896 кандидатів. Тому, коли слово таки надали пані Ізовітовій, присутні на сцені та у залі затамували подих в очікуванні критики. Але цього не сталося. Лідія Ізовітова, як завжди, виголосила вітальну промову у притаманній їй елегантній манері, порівнявши ВККСУ з однорічною дитиною, яка досить міцно стала на ноги, але все ж має право спотикатися. На додаток, вона побажала швидкого прийняття парламентом змін до терміну перебування членів цього органу на своїх посадах, пояснивши, що 3 роки – занадто маленький строк для напрацювання належного досвіду, який можна було б передати своїм наступникам.

Окрім привітань, на святковому зібранні, згідно з Указом Президента України № 845/2011 “Про нагородження державними нагородами України з нагоди 20-ї річниці незалежності України”, були присвоєні почесні звання «Заслужений юрист України» заступнику керівника секретаріату ВККСУ Нані Отроді та начальнику відділу департаменту цього ж органу Людмилі Майстренко. Усіх інших членів та співробітників ВККС, достойних похвали, також обіцяли нагородити відзнаками та дипломами, але вже після урочистого святкування річниці.

З метою ідентифікації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України як постійно діючого органу в системі судоустрою України встановлено таку символіку: емблему, прапор та значок.

Відтепер члени Комісії та працівники секретаріату матимуть змогу отримати заохочувальні відзнаки. Йдеться про нагрудний знак “За сумлінну працю”, почесну грамоту та подяку.

Нагородження заохочувальною відзнакою здійснюватиметься за рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з нагоди державних, професійних свят, ювілеїв та з інших підстав.

ВККСУ у цифрах:

За рік існування членами ВККСУ було прийнято 12 рішень про відмову в рекомендації про обрання на посаду судді безстроково, рекомендовано для обрання 791 суддю. Крім того, 148 служителів Феміди отримали рекомендації про переведення до іншого суду. Службою дисциплінарних інспекторів розглянуто 16 тисяч 400 скарг на дії суддів.

Ольга КОНДРАТЬЄВА

Теги:

Адміністративне судочинство, Олександр Пасенюк, стан адмінсудочинства, проблеми з розгляду справ, КАСУ, ЄСПЛ, тривалість судового розгляду справи, юрисдикційні конфлікти, Європейський суд з прав людини, Вища кваліікаційна комісія суддів України, Національна школа суддів, аналітична юриспруденція, аналітика

Джерело:

ЮВУ № 37 (845)

Автор

Залиште коментар