Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Постійно діючий семінар Асоціації адвокатів України

0 101

27 лютого, в конференц-залі НПУ ім. М.П. Драгоманова відбувся Постійно діючий семінар Асоціації адвокатів України на тему «Особливості участі захисника, представника у доказуванні під час судового кримінального провадження за новим КПК».

Доповідачем виступила О.Ю. Костюченко (адвокат, к.ю н., доцент кафедри правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

З огляду на те, що обсяг доказів, які будуть досліджуватися, та порядок їх дослідження визначаються ухвалою суду (ч. 2 ст. 349 КПК), Олена Костюченко звернула увагу учасників на те, що ініціатива має виходити від захисника, який повинен заздалегідь в підготовчому провадженні заявити клопотання про обсяг доказів, які він вважає за потрібне дослідити. Застерегла, що у разі надання захисником згоди на скорочене судове засідання (ч. 3 ст. 349 КПК), він буде позбавлений права оскаржувати в апеляційному порядку обставини, докази щодо яких в суді першої інстанції не досліджувалися.

Були розглянуті особливості перехресного допиту, зокрема можливість «ліквідувати» та дискредитувати свідка, тобто продемонструвати повну неспроможність його показань: питаннями та міркуваннями довести, що свідок або дає неправдиві показання, або добросовісно помиляється. Але «тактика захисту не повинна погіршити свій стан, стан обвинуваченого, свідків захисту».На думку Олени Костюченко, на допиті можна не тільки задавати питання, а й робити, при можливості, перевірку. Наприклад, якщо свідок розповідає про подію, яку він бачив з далекої відстані, можна перевірити його зір, навіть у приміщені де проводиться допит. Також було звернуто увагу на необхідність бути дуже уважними, задаючі питання. «Проведення допиту – це складна аналітична робота, успіх в якій залежить від вашої професійної майстерності та, навіть, акторських здібностей. Щоб отримати бажану відповідь, треба правильно задавати питання » – зауважила доповідач.

Олена Юріївна наголосила, що необхідно “використовувати всі засоби захисту інтересів клієнта, але обережно, пам’ятаючи про себе”, оскільки законодавець в новому КПК погіршив становище адвоката, ввівши щодо адвоката адміністративну відповідальністю за неповагу до суду.

Наприкінці семінару Олена Костюченко порекомендувала подивитись приклади блискучої роботи адвокатів під час допиту у фільмах «Адвокат диявола», «Мій кузен Вінні».

 

 

Запрошуємо усіх бажаючих на останній семінар «Застосування нового КПК України», який відбудеться 5 березня 2013 року.

Тема: «Участь захисника у кримінальному провадженні на підставі угод»

Місце проведення: вул. Пирогова, 9, конференц-зал НПУ ім. М.П. Драгоманова

Реєстрація за тел.:+38 (044) 491-69-71, + 38 (067) 239 86 90, + 38(095)505 36 89

Деталі на сайті: http://uaa.org.ua/postiyno-diyuchiy-seminar/

 

Автор

Залиште коментар