Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ООН презентувано нову доповідь про ситуацію з правами людини в Україні.

0 199

23 вересня у прес-центрі Українського кризового медіа-центру Матільда Богнер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні презентувала нову доповідь про ситуацію з правами людини в Україні. Доповідь була підготовлена Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ). Доповідь охоплює шість місяців моніторингу в період з 1 лютого до 31 липня 2021 р. В її основу лягли спостереження, зроблені під час 92 виїздів на місця, 12 відвідувань місць тримання під вартою, 82 судових засідань та 75 зібрань, а також на 1156 поглиблених інтерв’ю з жертвами та свідками порушень прав людини та іншими зацікавленими особами.  Серед іншого, доповідь містить інформацію про вплив конфлікту на цивільне населення на сході України, правосуддя перехідного періоду та питання справедливого судового розгляду, свавільні затримання, катування, жорстоке поводження та виклики для громадянського простору. Доповідь розглядає реалізацію соціальних та економічних прав окремими особами та групами, що перебувають у вразливій ситуації, включаючи бездомних осіб, осіб з інвалідністю, ромів та людей, які проживають у сільських та постраждалих від конфлікту районах, а також оцінює вплив COVID-19. У доповіді роглядається  ситуація на території, яка контролюється самопроголошеними «Донецькою народною республікою» та «Луганською народною республікою», з окремим розділом про ґендерно зумовлене насильство.  Ситуація з правами людини в Автономній республіці Крим та місті Севастополі (Україна), окупованих Російською Федерацією, аналізується в окремому розділі.  Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні почала свою роботу в березні 2014 року. Місія здійснює моніторинг, готує публічні доповіді та здійснює адвокацію у сфері прав людини в країні. Діяльність Місії націлена на покращення доступу до правосуддя та притягнення винних до відповідальності.  Місія має сім офісів в Україні: в Києві, Донецьку, Краматорську, Луганську, Маріуполі, Одесі та Харкові. Щодо ситуації з правами людини в Криму, Місія здійснює дистанційний моніторинг із офісів у Києві та Одесі.  Щодня спеціалісти з прав людини спілкуються з жертвами та свідками порушень прав людини по всій Україні, зокрема, на території, яка контролюється самопроголошеними «республіками» та з Криму.

Оригінал статті – на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/upravlinnya-oon-z-prav-lyudyny-prezentuvalo-novu-dopovid-po-ukrayini

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар