Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Невихід працівника на роботу у зв`язку з незаконним переведенням не можна вважати прогулом.

0 155
Працівника не можна звільнити за відсутність на робочому місці, місцезнаходження якого не повідомлено – КЦС ВС
У справі №489/1609/17 (https://u.to/uY8_Fg) працівник звернувся із позовом до ТОВ «ТАПФЛО» про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
Зазначив, що весь час виконував роботу у м. Миколаєві, при цьому підприємство знаходилось у м. Києві. В листі від 09.02.17 р. відповідач повідомив нову адресу робочого місця – у с. Петрівське Бориспільського району Київської області. Після цього 21.02.17 р. позивача звільнили за прогул.
🔸Суди першої та апеляційної інстанцій наказ про звільнення скасували, стягнули суми середнього заробітку та частково відшкодування моральної шкоди.
ТОВ «ТАПФЛО» подало касаційну скаргу.
Розглянувши справу, КЦС ВС дійшов таких висновків:
✔️ Відповідачем не дотримано визначений ч. 3 ст. 32 КЗпП України двомісячний строк повідомлення працівника про зміну істотних умов праці, а саме: зміну населеного пункту, де знаходиться робоче місце;
✔️ Позивачем доведено виконання роботи саме у м. Миколаєві, при цьому ТОВ «ТАПФЛО» адресу робочого місця згідно з ст. 29 КЗпП визначено не було. Факт порушення трудової дисципліни відсутній, оскільки не може бути поставлено в провину працівнику відсутність на робочому місці, місцезнаходження якого не повідомлено;
✔️ Переведення працівника як з м. Миколаєва, так і з м. Києва до с. Петрівське Бориспільського району, яке є іншим населеним пунктом, за відсутності згоди останнього є незаконним. Отже, невихід працівника на роботу у зв`язку з незаконним переведенням не можна вважати прогулом.
🔸Таким чином, КЦС ВС залишив оскаржувані рішення без змін.

Швидка аналітично-правова система для адвокатів та юристів ZakonOnline https://zakononline.com.ua

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар