Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Безповоротна допомога на власний бізнес

0 109

Як отримати гроші на свій бізнес від служби зайнятості

Зареєстровані безробітні, які мають бажання започаткувати власний бізнес та мають хист до підприємницької діяльності, а також чітку бізнес ідею, можуть долучитися до програми розвитку підприємництва серед безробітних.

Державна служба зайнятості надала відповіді на популярні запитання щодо роботи державної програми по одноразовій виплаті допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Хто може брати участь у цій програмі?

Долучитися до програми можуть зареєстровані у державній службі зайнятості безробітні, які відповідають таким критеріям:

  • досягли 18 років;
  • не уклали новий трудовий договір як за сприяння служби зайнятості, так і самостійно протягом одного місяця після реєстрації безробітним;
  • спільно з кар’єрним радником склали план дій для започаткування власного бізнесу.

Допомога для організації підприємницької діяльності не виплачується:

  • безробітним, які протягом останніх 24 місяців працювали як ФОП, незважаючи на те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації.
  • особам, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на відкриття власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її упродовж двох років, починаючи з дня державної реєстрації.

Послідовність дій безробітного, який бажає започаткувати власну справу?

  • наявність бажання і розуміння, який бізнес особа хоче започаткувати;
  • складання з кар’єрним радником індивідуального плану працевлаштування з переліком дій, які кожен має вчинити для досягнення бажаної мети – започаткування власної справи;
  • проходження поглибленого профілювання та необхідних тестів на виявлення схильностей та здібностей до ведення підприємницької діяльності;
  • проходження безкоштовного професійного навчання “Генеруй бізнес ідею. Розпочни власний бізнес”, яка проводиться за методологією Міжнародної організації праці;
  • написання та захист бізнес-плану;
  • державна реєстрація як суб’єкта підприємницької діяльності;
  • отримання коштів на старт бізнесу.

На яку суму грошей потенційний підприємець може претендувати?

Розмір одноразової виплати допомоги по безробіттю на започаткування підприємницької діяльності розраховується індивідуально за визначеним порядком.

Максимальний розмір такої фінансової підтримки у 2020 році може сягати понад 90 тисяч гривень (за умови призначення допомоги у максимальному розмірі). Середній же розмір одноразової допомоги по Україні в цьому році становить 46 тисяч гривень.

Чи є часові рамки такої програми для безробітних та який бюджет державної служби зайнятості на її реалізацію?

Активна програма сприяння зайнятості для організації безробітними підприємницької діяльності реалізується на постійній основі.

У проекті бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2020 рік на цю активну програму підтримки безробітних передбачені видатки в розмірі 386 млн гривень проти 82,2 млн у минулому році (зростання в 4,7 разів).

Зобов’язання служби зайнятості і зобов’язання підприємця. Чи потрібне повернення коштів, на яких умовах?

Законодавством не передбачено повернення коштів, виплачених безробітному одноразово для організації підприємницької діяльності.

Джерело

Автор

  • Ковальский Віктор Семенович

    Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар