Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Громадянство якої країни може отримати дитина, народжена у літаку

0 2 880

Громадянство якої країни отримує дитина, народжена у літаку? Важке питання. І якось підозріло часто мені його задавали. Довелося пошукати інформацію та з’ясувалися дуже цікаві речі.

Виявляється, з юридичної точки зору, дитина, народжена в польоті, може претендувати аж на чотири громадянства (на вибір батьків):

– країни громадянства батьків;

– країни, до якої приписано літак;

– країни, у якій літак приземлиться;

і навіть громадянство країни, над якою пролітали в момент пологів (про як).

Останні три пункти діють лише у тому випадку, якщо в цій державі допускається набуття громадянства за “правом ґрунту”. Тобто. якщо дитина народилася на цій землі (або над нею)).

А це не всі країни світу, а лише 35. Щоправда, серед них є досить привабливі для багатьох емігрантів США та Канада, але є й екзотичні. Втім, ось перелік.

Беліз
Барбадос
Аргентина
Антигуа та Барбуда
Венесуела
Болівія
Гренада
Бразилія
Гватемала
Домініка
Гайана
Домініканська республіка
Гондурас
Малайзія
Лесото
Колумбія
Канада
Нікарагуа
Мексика
Панама
Перу
Пакистан
Парагвай
Румунія
Сент-Крістофер і Невіс
Сент-Люсія
Сальвадор
Сент-Вінсент та Гренадини
Чилі
Фіджі
Уругвай
США
Ямайка
Еквадор
Трінідад і Тобаго

У авіакомпаніях існує традиція обдаровувати новонародженого безплатними перельотами. Які авіакомпанії можуть дати це право на все життя, інші – тільки до повноліття. Але це не обов’язок, а лише добра воля авіаперевізника. Існує ще одна традиція: батьки називають новонародженого на честь командира повітряного судна. Втім, це теж лише добра воля. А то мало, яке невимовне ім’я буде у пілота.

А ось тепер – зворотний бік медалі.

Пологи на борту – вкрай небезпечна історія. Небезпечна і для мами, і для малюка. При зльоті та перевантаженні організму, пологи можуть розпочатися раніше терміну. На висоті інший тиск та народження малюка проходить швидше, ніж на землі. Що загрожує серйозними наслідками. І якщо щось піде не так і буде потрібна термінова та кваліфікована допомога гінекологів та реаніматологів – взяти їх у повітрі буде просто ніде. А літак може не встигнути приземлитися. Зрозуміло, що всі бортпровідники проходять медичну підготовку. У тому числі, навчають і надання допомоги під час пологів на борту. Але ж ви самі розумієте, що кілька годин теорії не зроблять зі звичайних людей професійних лікарів.

Тож, дорогі майбутні мами! Не ризикуйте своїм здоров’ям та здоров’ям малюка! Перш ніж купувати квитки на літак, дуже серйозно зважуйте користь від поїздки та можливі ризики. Повірте, вони серйозніші, ніж здаються збоку. І навіть при невеликому терміні вагітності, зміна тиску та перевантаження при зльоті та посадці можуть призвести до дуже сумних наслідків. Від кровотеч і до передчасних пологів. Вагітним жінкам, перш ніж вирушити в політ, необхідно відвідати гінеколога, отримати дозвіл і взяти з собою медичну карту.

У мене за час льотної практики, дякувати Богу, пологів на борту не було. А якби й були – не відомо, чим усе могло б закінчитися. І один з найбільших страхів у роботі бортпровідником був пов’язаний з раптовими пологами якоїсь пасажирки. Все ж таки вагітні літають. І термін нам на очі не завжди вдається визначити. Хіба мало..

Втім, і без пологів на борту пригод у цій професії є достатньо.

За публікаціями у ЗМІ

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути матеріали

Залиште коментар