Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Продовження терміну дії закордонного паспорта

0 20

Міністерство внутрішніх справ України пояснює, при яких обставинах під час дії воєнного стану підрозділи Державної міграційної служби України (ДМС) можуть продовжити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також внести до нього дані про дитину.

Обставини, при яких продовжується закордонний паспорт та вносяться дані дитини

Відповідно до чинного законодавства КМУ ухвалив постанову, якою затверджено Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон на період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення або скасування.

Відповідно до цією постанови громадяни України можуть перетинати державний кордон в пунктах пропуску та контролю на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, строк дії якого продовжено. Діти можуть перетинати держкордон на підставі наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон у одного з батьків або законного представника, до якого внесено інформацію про дитину.

Підставою для продовження дії закордонного паспорта та внесення даних дитини у територіальних органах/підрозділах ДМС можуть бути наступні обставини, які необхідно підтвердити документально:

  • термінове лікування за кордоном, супровід тяжкохворого або смерть родича, який проживав за межами України;
  • відсутність у територіальному підрозділі ДМС технічної можливості для оформлення нового закордонного паспорта через Єдиний державний демографічний реєстр.

Якщо особа/особа з дитиною перебувають за кордоном, то продовжити термін дії паспорта та внести дані про дитину можна в посольствах або консульських установах України.

Яка інформація про дитину вноситься до закордонного паспорта

До паспорта для виїзду за кордон одного з батьків або іншого законного представника вноситься наступна інформація про дитину:

  • прізвище та власне ім’я;
  • фотокартка дитини;
  • дата народження;
  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  • дата внесення інформації про дитину;
  • дані територіального органу/територіального підрозділу ДМС, посольства або консульської установи України, які внесли інформацію (код);
  • найменування посади, підпис, прізвище та ініціали особи, яка здійснила внесення інформації.

Слід звернути увагу! Внесення інформації про дитину здійснюється в день звернення одного з батьків або законного представника безоплатно.

Необхідні документи

Один із батьків або законний представник для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину має подати такі документи:

  • паспорт для виїзду за кордон;
  • заяву про внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину (далі – заява про внесення інформації) за формою згідно з додатком 1;
  • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави. У разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження або пред’явити е-свідоцтво про народження;
  • дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 см, зображення на яких відповідає вимогам до фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, та фотографічного зображення на них, затвердженим наказом МВС від 18 жовтня 2019 р. № 875;
  • документ, який підтверджує повноваження особи як законного представника (разі звернення законного представника)

Ще одне актуальне питання від громадян – чи можна мати  дві діючих закордонних паспорти одночасно.

МВС роз’яснює, що згідно з чинним законодавством, кожен громадянин України має право на два діючих закордонних паспорта. Якщо, наприклад, людина подає документи на новий закордонний паспорт, при цьому старий є чинним, то вона має право залишити його.

Паспорт визнається недійсним, вилучається та анулюється  у разі якщо:

  • у разі зміни інформації , внесеної до паспорта;
  • закінчився термін його дії;
  • непридатності паспорта для подальшого використання;
  • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта для виїзду за кордон.

Стаються випадки, коли недійсний паспорт для виїзду за кордон потрібен особі з певних причин (наявність візи або якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі). У разі недійсний паспорт може не вилучатися за заявою особи, якій належить документ. Паспорт анулюється працівником шляхом пробиття не менш як двох отворів у машинозчитуваній зоні та повертається особі. Після цього дані про його недійсність вносяться до відомчих інформаційних систем.

Закордонний паспорт видається:

  • на чотири роки – особам, які не досягли 16-річного віку;
  • на десять років – особам, які досягли 16-річного віку.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/

Автор

Залиште коментар