Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Не забудьте здійснити річний перерахунок податків та соціальних пільг

0 149

Порядок проведення перерахунку податку, перерахунок та обмеження податкової соціальної пільги визначено п.169.4 ст.169 Податкового кодексу України (далі – Кодексу).

Згідно із п.п.169.4.2 п.169.4 ст.169 Кодексу роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу другого п.167.1 ст.167 Кодексу, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

-за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

-під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених п.п.169.2.3 п.169.2 ст.169 Кодексу;

-під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги (пп. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 Кодексу).

Відповідно до п.п.169.4.4 п.169.4 ст.169 Кодексу якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

При цьому якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов’язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником.

Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку, податковий агент відображає в податковому розрахунку за формою №1ДФ, форму та порядок заповнення (далі – Порядок) якого затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4, в тому звітному періоді, в якому проведено такий перерахунок.

Порядок заповнення, зокрема, граф 3а “Сума нарахованого доходу”, 3 “Сума виплаченого доходу”, 4а “Сума нарахованого податку”, 4 “Сума перерахованого податку” та рядка “Військовий збір” регулюється розділом III Порядку.

Порядок нарахування і сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначає Закон №2464.

Порядок виправлення помилок передбачено розділом V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну від 14 квітня 2015 року №435 (далі – Порядок).

Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, суми донарахованої заробітної плати включаються до заробітної плати місяця, у якому були здійснені такі донарахування (п. 9 розділу IV Порядку).

Отже, якщо податковий агент виявляє помилки, допущені у попередніх звітних періодах, він здійснює нарахування єдиного внеску працівнику в поточному місяці за попередні періоди без віднесення до відповідних місяців, за які проведено таке нарахування.

http://officevp.sfs.gov.ua

Автор

Залиште коментар