Зустріч із представниками консультативної групи радників високого рівня з питань вступу України до ЄС країн «Північно-Балтійської Вісімки» (NB8)
23 липня 2024 року відбулась зустріч Людмили Сугак із представниками іноземних делегацій Королівства Норвегії та Республіки Фінляндія. Людмила Сугак – заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції. Фінську делегацію представили пані посол Фінляндії в ЄС, радниця головного переговірника щодо вступу Фінляндії до ЄС Марʼя Ріслаккі, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Яакко Лехтовірта. З боку норвезької делегації у зустрічі взяли участь Рольф Ейнар Файф, посол Норвегії в ЄС, головний переговірник щодо вступу Норвегії до європейської економічної зони, та Йостейн Хоель, радник Посольства Норвегії в Україні.
Метою зустрічі стало обговорення та оцінка готовності вступу України до Європейського Союзу, а також обговорення повноважень і сфери відповідальності Міністерства юстиції України в рамках євроінтеграційних процесів.
Отже, протягом робочої зустрічі учасники обговорили стан імплементації права ЄС у національне законодавство України, виконання зобов’язань нашою державою в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Окрім того, Людмила Сугак поінформувала міжнародних партнерів про основні напрями діяльності Мін’юсту у сфері євроінтеграції.
Так, вона повідомила, що Міністерство юстиції відіграє ключову роль у процесах європейської інтеграції, зокрема щодо переговорних розділів 23 «Судова влада та основоположні права», 24 «Юстиція, свобода та безпека», а також розділу «Функціонування демократичних інституцій». Міністерство є головним координатором офіційної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС) в законодавство України за вказаними переговорними розділами.
До слова, перший етап скринінгу відбувся в лютому-березні 2024 року в Брюсселі, а черговий етап — двосторонні зустрічі — заплановано на вересень-жовтень цього року. Тому Міністерство юстиції України активно готується до двосторонніх зустрічей щодо переговорного розділу 23 «Судова влада та основоположні права». 23 червня 2024 року Міністерство юстиції отримало порядок денний за 23 переговорним розділом від Європейської Комісії та направило його до відповідних державних органів та структурних підрозділів для формування секторальних робочих груп. Загалом до процесу залучено близько 50 державних органів і 10 структурних підрозділів Міністерства юстиції.
Однак це не єдиний напрям, над яким працює міністерство. Наразі триває відповідна робота в рамках розділу «Функціонування демократичних інституцій», до якого залучені представники приблизно 28 державних органів.
Людмила Сугак підкреслила, що паралельно з підготовкою до двосторонніх зустрічей було розпочато розробку Дорожньої карти у сфері верховенства права. Для її розробки Україна повинна завершити низку двосторонніх зустрічей, після проведення яких Європейська Комісія має представити свій Звіт про стан імплементації актів права Європейського Союзу в законодавство України. Загалом, Дорожня карта має відображати кроки від поточного стану українського законодавства до моменту його повної відповідності праву ЄС. Це буде політичний і стратегічний документ, який визначить основні кроки, які Україна повинна здійснити в межах переговорного процесу з ЄС. Наразі Міністерство юстиції разом з іншими державними органами працює над першим проєктом Дорожньої карти, – повідомляє Міністерство юстиції на своєму сайті.
На завершення зустрічі представники Консультативної групи радників високого рівня запевнили, що вони є відкритими до співробітництва та обміну досвідом у процесах пов’язаних з європейською інтеграцією та підтримують Україну на шляху до повноправного членства в ЄС.
Заступник Міністра висловила вдячність представникам за відкритість до співробітництва та непохитну підтримку України на шляху до вступу в ЄС.
Джерело: https://minjust.gov.ua/news