Земельна політика неефективна через відсутність кадастрово-реєстраційної автосистеми – Центр Разумкова
Одна з головних проблем неефективності державної земельної політики в Україні полягає у відсутності сучасної автоматизованої кадастрово-реєстраційної системи, яка б об’єднувала інформацію про земельну ділянку, іншу нерозривно пов’язану з нею нерухомість і права власності/користування нею. Про це заявив у четвер на прес-конференції в УКРІНФОРМі провідний експерт Центру Разумкова Володимир Жмуцький.
“Наразі збирають і реєструють відповідні відомості фактично три державні структури: про земельні ділянки – Державне агентство земельних ресурсів (Держземагентство), про будівлі і споруди на них – Бюро технічної інвентаризації (БТІ), про права на нерухомість та їх обтяження – органи Мін’юсту. Згідно з нашими дослідженнями, приміром процедура отримання документів найчастіше триває: в органах Держкомземагентства – 2-3 місяці, або від кількох місяців до року; в БТІ – 2-3 місяці; в органах юстиції – 3-5 днів”, – пояснив В.Жмуцький.
Він також нагадав, що згідно з законодавством, ведення реєстру прав на земельні ділянки було доручено Держземагентству (на той час – Держкомзем). Проте, виконання Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” (2004 р) було фактично заблоковане через відомчі спори між Держкомземом і Мін’юстом. Крім іншого, це призвело до зриву виконання проекту Світовим банком, у частині створення автоматизованої кадастрово-реєстраційної системи.
У 2010 році редакція згаданого закону була змінена, держателем реєстру прав було визначено Мін’юст. “Це відсуває створення єдиної кадастрово-реєстраційної системи в часі й знову порушує питання взаємодії і відповідальності Держземагентства та Мін’юсту”, – наголосив Володимир Жмуцький.
Теги: