Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Затверджено новий порядок виплати лікарняних

0 59

Кабінет міністрів затвердив положення про новий порядок виплати лікарняних. Про це 23 лютого повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Тігіпко нагадав, що відповідно до прийнятого Верховною радою закону про єдиний соціальний внесок, порядок компенсації лікарняних з фонду соцстрахування змінився.

“Зараз головні бухгалтера сідають зі співробітниками фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності і показують об’єми лікарняних після того, як ці звіти приймаються, впродовж десяти днів фонд повинен компенсувати це. На жаль, затягнулося затвердження цього положення після ухвалення відповідного закону і затягнулася виплата лікарняних через це”, – зазначив міністр, якого цитує ЛІГА.net.

Тігіпко також зазначив, що уряд не зможе найближчим часом вирішити питання заборгованості по фонду. Така заборгованість, за його інформацією, на сьогодні складає близько 400 млн грн. “Але ми шукаємо різні варіанти і ми спробуємо знайти ці варіанти”, – додав він.

Нагадаємо, згідно з законом про єдиний соціальний внесок, працедавець оплачує працівникові перші п’ять днів періоду тимчасової втрати працездатності (лікарняного). З шостого дня допомогу по тимчасовій непрацездатності виплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Крім того, розширено перелік людей, які мають отримувати 100 відсотків доходу, перебуваючи на лікарняному. Тепер це батьки, які доглядають дітей віком до 14 років, чорнобильці усіх категорій, ветерани війни, жертви нацистських переслідувань і донори.

60% від середньої зарплатні за лікарняний отримують працівники зі стажем до 5 років, 80% – зі стажем від 5 до 8 років. І на повний заробіток можуть розраховувати ті, у кого страховий стаж – понад 8 років.

Теги:

соціальне страхування

Джерело:

ТСН

Автор

Залиште коментар