Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Закон про декомунізацію визнаний невідповідним стандартам Ради Європи

0 107

 

“Закон України про засудження комуністичних і націонал-соціалістичних режимів і заборону пропаганди їх символів переслідує законну мету, але має занадто широку сферу дії, що може призвести до обмеження свободи вираження і перешкоджати політичним партіям в участі у виборах. Закон вводить несправедливі санкції, які повинні бути переглянуті “, – сказано в повідомленні.
Венеціанська комісія також надала Україні низку інших рекомендацій щодо цього закону.
У ході обговорення комісія привітала продемонстровану представниками України готовність переглянути закон відповідно до її думкою.
Видання “Європейська правда” повідомило з посиланням на інформацію, отриману в прес-службі РЄ, що надані Україні рекомендації дозволять привести закон у відповідність до стандартів Ради Європи, зберігши його основне завдання – заборона комуністичної та націонал-соціалістичної пропаганди.
Зокрема, комісія закликала українську владу точніше визначити термін “пропаганда” – таким чином, щоб це визначення стосувалося тільки чогось більшого, ніж простого вираження думок чи ідей. Також комісія звернула увагу на заставлене в законі відмінність підходів до нацизму та комунізму.
Експерти відзначають, що закон містить занадто строгі і непропорційні санкції (для порушників), і що кримінальна відповідальність має бути передбачена лише щодо дій, які становлять небезпеку для суспільства. На їхню думку, звичайна демонстрація забороненої символіки або використання назв не повинні припускати тюремного ув’язнення.
Також Венеціанська комісія відзначила, що заборона порушує цей закон партіям брати участь у виборах або їх розпуск повинні бути останнім засобом впливу і застосовуватися лише у виняткових випадках.
Крім того, експерти вказали на наявну у зв’язку з прийняттям закону можливість кримінального переслідування журналістів і фактичного запровадження державної цензури, включаючи закриття ЗМІ, якщо буде вирішено, що вони причетні до “пропаганді”.
Повний текст висновку Венеціанської комісії буде оприлюднено в понеділок, 21 грудня.
9 квітня Рада прийняла пакет законів про декомунізацію, 15 травня президент Петро Порошенко підписав їх.
Цими документами, зокрема, забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України воїни Української повстанської армії.

 

Автор

Залиште коментар