Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За «видовище» потрібно платити

0 85

В Україні може подорожчати Інтернет і кабельне ТБ

Після того, як Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРСІ) за рекомендацією Кабінету міністрів запровадила 3,5% надбавку до тарифів операторів зв’язку по всій країні може подорожчати інтернет-доступ, кабельне телебачення і розмови по стаціонару.

 Кошти від цих платежів уряд оцінює у понад 1,6 млрд грн на рік. Планується, що гроші підуть на розвиток зв’язку в сільських та гірських районах та компенсацію збитків від надання послуг за державними тарифами, пише “Комерсант-Україна”.

Зі свого боку оператори побоюються, що ці кошти отримає “Укртелеком” — фактично монополіст ринку фіксованого зв’язку. Тобто гроші будуть збиратись в одних, а віддаватись на розширення мережі та клієнтської бази інших.

Варто зазначити, що на відміну від попередніх схожих законопроектів, новий передбачає зниження ставки збору до Пенсійного фонду, який нараховується на послуги мобільного зв’язку, з 7,5% до 4%. “Тепер ці 3,5% не будуть вимиватися з галузі, а підуть на її розвиток. Фактично на вартості послуг мобільного зв’язку створення фонду не позначиться. Зате подорожчають інші послуги зв’язку”, — пояснив член НКРСІ Ігор Сиротенко. Йдеться про інтернет-доступі, кабельному телебаченні і фіксованого зв’язку.

Зниження відрахувань до Пенсійного фонду — слабке місце законопроекту, говорить директор з корпоративного управління і контролю “МТС-Україна” Олег Проживальський. “В парламенті та уряді можуть не підтримати закон з такою нормою”, — відзначає він. Пенсійний фонд в цьому випадку втрачає близько 1,1 млрд грн на рік.

Натомість заступник голови парламентського комітету з питань транспорту і зв’язку Юрій Мороко зазначає, що в парламенті можуть знайтися і противники підвищення послуг зв’язку.

Теги:

Інтернет, кабельне ТБ, Нацкомісія, Кабмін, надбавка

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар